Wydarzenia

Michał Milewski dołącza do Śląska

2024-02-01 12:00:00
Michał Milewski został nowym zawodnikiem Śląska II Wrocław. Młody pomocnik w ostatnich sezonach występował w trzecioligowym Stilonie Gorzów Wielkopolski.

Nowy nabytek WKS-u jest 18-letnim pomocnikiem, który ma już pewne doświadczenie w seniorskiej piłce. Podstaw jego transferu należy szukać w... meczu rundy jesiennej rozgrywek III ligi, w którym ówczesny zespół Milewskiego, Stilon Gorzów, zremisował 1:1 ze Śląskiem II Wrocław.

- Pamiętam tamto spotkanie, to był dobry mecz z mojej strony. Cieszę się, że teraz mogę postawić kolejny krok i rozwijać się we Wrocławiu - mówi pomocnik.

Michał Milewski karierę rozpoczynał w Gavii Choszczno, skąd przeniósł się do wspomnianego już gorzowskiego Stilonu. Tam przez zespoły młodzieżowe przebił się do pierwszego składu i zdążył zadebiutować w seniorskich rozgrywkach. Łącznie rozegrał 45 spotkań w barwach Stilonu, z czego 34 na poziomie III ligi.

- Michał został wypatrzony w jesiennym meczu ze Stilonem. Przyjechał do nas w styczniu na testy, by potwierdzić to, co pokazał w meczu. Będzie trenował z nami i teraz wszystko zależy od niego - podkreśla szkoleniowiec drugiego zespołu Śląska, Michał Hetel.- Michał to szybki skrzydłowy cechujący się przebojowością, zawsze gra do przodu. To także młody zawodnik, który ma już pewne doświadczenie w seniorskiej piłce - rozegrał ponad 30 meczów dla Stilonu Gorzów. Teraz będzie miał okazję pokazać się z dobrej strony w drugim zespole. Oczywiście przed nikim nie zamykamy drzwi i jeśli będzie się wyróżniał w rezerwach, może otrzymać zaproszenie na treningi do pierwszej drużyny - przyznaje dyrektor sportowy WKS-u, David Balda.

A jakie cele stawia sobie sam zawodnik? - Na pewno bardzo chciałbym zadebiutować w pierwszej drużynie i wiem, że czeka mnie jeszcze sporo pracy. Na razie skupiam się na dobrych występach w III lidze - zaznacza Milewski.

Pomocnik będzie trenował z drugim zespołem WKS-u i tam walczył o skład, ale niewykluczone, że będzie także występował w rozgrywkach ligi makroregionalnej U19. Przypomnijmy, że Śląsk U19 walczy o powrót do Centralnej Ligi Juniorów w tej kategorii wiekowej.Kontrakt zawodnika będzie obowiązywał do końca sezonu 2025/2026 i zawiera opcję przedłużenia o kolejny rok.

Witamy w Śląsku, Michał! Życzymy samych udanych występów w zielono-biało-czerwonych barwach.

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław