Wydarzenia

Niezbędnik kibica przed Śląsk vs. Pogoń

2024-02-10 17:30:00
Wróciła PKO BP Ekstraklasa! 11 lutego o godzinie 17:30 na Tarczyński Arenie czeka nas pierwsze spotkanie Śląska Wrocław w tym roku. Podopieczni trenera Jacka Magiery zmierzą się z Pogonią Szczecin. Jak bez problemów wejść na stadion? Którymi liniami komunikacji miejskiej dotrzemy na mecz? Gdzie zostawić samochód? Sprawdźcie najważniejsze informacje.

Najważniejsze informacje dla kibiców


* Zalecamy wszystkim kibicom wybrać się na stadion jak najwcześniej. Bramy stadionu zostaną otwarte na dwie godziny przed spotkaniem. Nie ma co czekać w kolejkach na ostatnią chwilę. Zalecamy przybycie na obiekt już o godz. 15:30 i rozpoczęcie piłkarskiego święta! Dzięki temu unikniesz kolejek, bez problemu znajdziesz swoje miejsce i przygotujesz się do meczu. Strefa VIP również otwarta jest od godz. 15:30.

Co muszę wziąć ze sobą?

Dowód osobisty – dokument tożsamości jest niezbędny, aby wejść na obiekt i przeżywać emocje w starciu Śląska z Pogonią. Radzimy zabrać ze sobą plastikową wersję dokumentu. Aplikacje, takie jak np. mObywatel, przy dużej liczbie osób zgromadzonych w jednym miejscu potrafią odmówić posłuszeństwa.

Bilet na #ŚLĄPOGpolecamy przed wyjściem zapisać bilet w formie PDF w pamięci telefonu wersji elektronicznej lub go wydrukować. Takie przygotowanie także ułatwi szybsze wejście na obiekt w razie kłopotów z łączem lub innymi sprawami technicznymi. W związku z tym, że trwa sprzedaż biletów na mecz ze Stalą upewnij się dwa razy, że wziąłeś ze sobą wejściówkę na właściwe spotkanie!

Co powinienem wziąć ze sobą?

* #WszyscyNaZielono! Mecz to święto! Pamiętaj wziąć ze sobą szalik, zieloną koszulkę lub inne gadżety z barwami Twojego klubu. Na stadionie wszyscy jesteśmy wielką rodziną Śląska Wrocław!Co mogę, a czego nie mogę wnieść na stadion?

* Na stadion nie można wnosić przedmiotów określonych w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych. Większe plecaki, parasolki lub niepotrzebne rzeczy można pozostawiać w punktach depozytowych zlokalizowanych przy bramach od ul. Królewieckiej, jak i Lotniczej. Na mecz można wnieść plastikową butelkę z napojem o pojemności maksymalnie 0,5 litra.

Gdzie kupię śląskowe prudukty?

* Jeśli chciałbyś kupić śląskowy gadżet albo odzież - odwiedź klubowe punkty sprzedaży:
- FanShop #NaStadionie
- Punkt "okrąglak" pomiędzy Królewiecką a Lotniczą
- Punkt od ulicy Lotniczej
- Punkt na sektorze VIP
- Punkt na sektorze rodzinnym

Jak wejdę na stadion?

* Na sektory A oraz D najwygodniej wchodzimy od strony ulicy Lotniczej. Wejście na sektory B oraz C jest natomiast ulokowane od ulicy Królewieckiej.

Nie stój w kolejce do kołowrotka przed wejściem na stadion! Twój bilet zadziała w każdym kołowrotku na danej trybunie, więc wybierz ten, przy którym jest najmniej ludzi i wejdź sprawnie na trybuny.

* PAMIĘTAJ! Jeśli przejdziesz przez kołowrotek nie masz już możliwości powrotu na esplanadę. Skorzystaj więc z wszystkich możliwości na esplanadzie, a potem udaj się na trybuny przez kołowrotek.

Jak dojadę na stadion?

* Zachęcamy do przyjazdu na mecz komunikacją zbiorową. Na stadion dojeżdżają linie tramwajowe oraz autobusowe. Do stadionu od ul. Królewieckiej (sektory B i C) dotrzemy tramwajami linii 21 oraz 18 oraz autobusami 101, 102, 103, 104, 123, 127 i 152. Do sektorów A i D (od ulicy Lotniczej) dojedziemy tramwajami 3, 10 oraz 20. ROZKŁAD JAZDY MOŻESZ SPRAWDZIĆ TUTAJ.

* UWAGA! Miasto Wrocław uruchomiło specjalne linie MPK w celu ułatwienia transportu kibicom Śląska. Przed rozpoczęciem meczu oraz po jego zakończeniu planowane jest uruchomienie specjalnych linii autobusowych i tramwajowych S1, S4, T1 i T2.

WIĘCEJ NA TEMAT KOMUNIKACJI SPECJALNEJ DOWIESZ SIĘ TUTAJ

Pełny rozkład jazdy i wszystkie przystanki dodatkowych linii MPK znajdziesz TUTAJ.

* Jeśli dojeżdżasz samochodem, mamy dla Ciebie również kilka przydatnych informacji. Obok Tarczyński Arena przebiega Autostradowa Obwodnica Wrocławia A8. By dotrzeć na stadion można zjechać z AOW zjazdem "Wrocław Stadion".Gdzie zaparkuję?

Przypominamy zasadach parkowania samochodów podczas meczu Śląsk vs. Pogoń. Parkingi bezpośrednio na terenie stadionu są płatne w parkomacie PAYSTATION lub mobilnych osób wyznaczonych przez operatora parkingów. Płatność może zostać zrealizowana wyłącznie kartą płatniczą! Na pozostałych parkingach, w okolicach stadionu, płacić można wyłącznie gotówką.

Parkingi dostępne podczas spotkań Śląska z Pogonią:

* Parking A2 (płatność kartą)

* Parking A3 (płatność kartą)

* Parking A4 (płatność kartą)

* Parking "Królewiecka" (płatność gotówką)

Więcej informacji o parkingu na Tarczyński Arena można znaleźć na stronie internetowej stadionu

Gdzie kupię napoje i przekąski?

Zachęcamy do korzystania z kiosków cateringowych, zlokalizowanych na wszystkich trybunach. Na esplanadzie od strony trybuny C można również spróbować słynnej "giętej", ponadto zapraszamy do zakupów w FoodTrucku firmy Tarczyński. Podczas spotkania z Pogonią na trybunach prowadzona będzie również mobilna sprzedaż podstawowych przekąsek i napojów. Od godz. 15:30 otwarty będzie zlokalizowany przy esplanadzie obok trybuny C (tuż przy Muzeum Śląska) "Browar Stu Mostów Sports Bar", w którym również można zakupić jedzenie i napoje.

Dla tych, którzy jeszcze obawiają się złej pogody na #ŚLĄPOG, informujemy, że przy zakupie dwóch herbat, trzecia będzie gratis.


Co mogę robić przed meczem?

Bramy Tarczyński Arena otwierają się już o 15:30
i gorąco zachęcamy, by na na stadionie pojawić się jak najszybciej. To nie tylko pozwoli bezpiecznie i komfortowo, bez kolejek, wejść na stadion i znaleźć swoje miejsce, ale i skorzystać z przedmeczowych możliwości.

Od 15:30 na kibiców czekać będzie Muzeum Śląska Wrocław (dla karnetowiczów oraz posiadaczy biletów na #ŚLĄPOG 10% rabatu), w którym można zapoznać się z historią klubu i unikalnymi eksponatami. Tuż obok zlokalizowany jest "SportsBar", z ciekawą ofertą gastronomiczną.

Mnóstwo atrakcji czeka na najmłodszych kibiców, którym najtrudniej jak wiemy "usiedzieć w miejscu". Szczególnie bogaty w przedmeczowe rozrywki będzie Sektor Rodzinny. Nie zabraknie zabawy z maskotkami, w tym z Orłem Ślązakiem, PlayStation, strefy sportowego Malucha i kącika plastycznego.

Przed rozpoczęciem meczu zapraszamy również do skorzystania z oferty gastronomicznej w Browar Stu Mostów Sport Bar, kioskach oraz stoiskach na esplanadzie ("gięta").


Najczęstsze pytania i odpowiedzi dostępne są w biletowym FAQ, które znajdziesz po kliknięciu TUTAJ.

Przyjdźmy wcześniej i wspólnie kibicujmy Śląskowi w meczu rundy! Do zobaczenia, #TRÓJKOLOROWI!

Autor: Biuro Prasowe

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław