Wydarzenia

Niezbędnik kibica przed Śląsk vs. Raków

2023-12-02 09:00:00
3 grudnia o godzinie 17:30 na Tarczyński Arenie czeka nas prawdziwe święto futbolu. Śląsk Wrocław w meczu na szczycie PKO BP Ekstraklasy zmierzy się z Rakowem Częstochowa, a wydarzenie obejrzy komplet 40 tysięcy widzów, już po raz drugi w tym sezonie. Jak bez problemów wejść na stadion? Którymi liniami dotrzemy na mecz? Gdzie zostawić samochód? Sprawdźcie najważniejsze informacje.

MIMO MROZU I ŚNIEGU ROZEGRANIE MECZU NIE JEST ZAGROŻONE.

Najważniejsze informacje dla kibiców


- Z uwagi na wysoką frekwencję zachęcamy kibiców, by wybrali się na stadion jak najwcześniej. Bramy stadionu zostaną otwarte aż na dwie godziny przed spotkaniem. By uniknąć kolejek i spokojnie zająć swoje miejsce, zalecamy przybycie na obiekt już o godz. 15:30 - mówi prezes Śląska, Patryk Załęczny.  

Wszyscy, którzy przyjdą wcześniej na stadion, bez wątpienia nudzić się nie będą! Około godziny przed meczem kibice będą mogli na telebimach śledzić przedmeczowe studio, podczas którego nie zabraknie ciekawych rozmów. Ponadto przed meczem tradycyjnie będzie można miło spędzić czas na sektorze rodzinnym, a animatorzy będą także dostępni na trybunie C. 

Co muszę wziąć ze sobą?


Dowód osobisty – dokument tożsamości jest niezbędny, aby wejść na obiekt i przeżywać emocje w starciu Śląska z Rakowem. Radzimy zabrać ze sobą plastikową wersję dokumentu. Aplikacje, takie jak np. mObywatel, przy dużej liczbie osób zgromadzonych w jednym miejscu potrafią odmówić posłuszeństwa.

Bilet na #ŚLĄRCZPolecamy przed wyjściem zapisać bilet w formie PDF w pamięci telefonu wersji elektronicznej lub go wydrukować. Takie przygotowanie także ułatwi szybsze wejście na obiekt w razie kłopotów z łączem lub innymi sprawami technicznymi. W związku z tym, że trwa sprzedaż biletów na mecz z Koroną, upewnij się dwa razy, że wziąłeś ze sobą wejściówkę na właściwe spotkanie!

Co powinienem wziąć ze sobą?

* #WszyscyNaZielono! Mecz to święto! Pamiętaj wziąć ze sobą szalik, zieloną koszulkę lub inne gadżety z barwami Twojego klubu. Na stadionie wszyscy jesteśmy wielką rodziną Śląska Wrocław!Co mogę, a czego nie mogę wnieść na stadion?

* Na stadion nie można wnosić przedmiotów określonych w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych. Większe plecaki, parasolki lub niepotrzebne rzeczy można pozostawiać w punktach depozytowych zlokalizowanych przy bramach od ul. Królewieckiej, jak i Lotniczej. Ze względów bezpieczeństwa na mecz będzie można wnieść plastikowe butelki o pojemności maksymalnie 0,5 litra. Nie będzie można wnosić termosów.

Gdzie kupię śląskowe prudukty?

Jeśli chciałbyś kupić śląskowy gadżet albo odzież - odwiedź klubowe punkty sprzedaży:
FanShop #NaStadionie, przy wejściu od ul. Królewieckiej
- "okrąglak", przy wejściu od ul. Lotniczej
- stoisko na Sektorze Rodzinnym (esplanada wewnętrzna)
- stoisko meczowe naprzeciw Sports Baru
- stoisko meczowe od ul. Lotniczej (esplanada zewnątrzna)Jak wejdę na stadion?


* Na sektory A oraz D najwygodniej wchodzimy od strony ulicy Lotniczej. Wejście na sektory B oraz C jest natomiast ulokowane od ulicy Królewieckiej.

* Osoby, które posiadają bilet na trybunę "X" będą mogły się na nią dostać przez dedykowane kolowrotki, przypisane do tej trybuny. Do kołowrotków dojście będzie możliwe, tylko i wyłącznie przez bramę znajdujacą się na esplanadzie od strony trybuny C.

Nie stój w kolejce do kołowrotka przed wejściem na stadion! Twój bilet zadziała w każdym kołowrotku na danej trybunie, więc wybierz ten, przy którym jest najmniej ludzi i wejdź sprawnie na trybuny.

* PAMIĘTAJ! Jeśli przejdziesz przez kołowrotek nie masz już możliwości powrotu na esplanadę. Skorzystaj więc z wszystkich możliwości na esplanadzie, a potem udaj się na trybuny przez kołowrotek.

Jak dojadę na stadion?


* Zachęcamy do przyjazdu na mecz komunikacją zbiorową. Na stadion dojeżdżają linie tramwajowe oraz autobusowe. Do stadionu od ul. Królewieckiej (sektory B i C) dotrzemy tramwajami linii 21 oraz 18 oraz autobusami 101, 102, 103, 104, 123, 127 i 152. Do sektorów A i D (od ulicy Lotniczej) dojedziemy tramwajami 3, 10 oraz 20. ROZKŁAD JAZDY MOŻESZ SPRAWDZIĆ TUTAJ.

* UWAGA! Miasto Wrocław uruchomiło specjalne linie MPK w celu ułatwienia transportu kibicom Śląska:
- tramwajowa linia specjalna T1, która będzie kursować co ok. 10 minut w godzinach 15-16:50, zawiezie fanów WKS-u na trasie Dworzec Główny - Tarczyński Arena (Królewiecka)
- autobusowa linia specjalna S1, która będzie kursować co ok. 5 minut od zakończenia meczu na trasie Tarczyński Arena (Królewiecka) - Dworzec Główny (Dworcowa)
- tramwajowa linia specjalna T1, która będzie kursować co ok. 3-6 minut po zakończeniu meczu na trasie Tarczyński Arena (Królewiecka) - Dworzec Główny
- tramwajowa linia specjalna T2, która będzie kursować co ok. 3-5 minut od zakończenia meczu na trasie Leśnica - Galeria Dominikańska
- autobusowa linia specjalna S2, która będzie kursować co ok. 5 minut od zakończenia meczu na trasie Pilczyce - Dworzec Główny (Dworcowa)

Pełny rozkład jazdy i wszystkie przystanki dodatkowych linii MPK znajdziesz TUTAJ.

* Jeśli dojeżdżasz samochodem, mamy dla Ciebie również kilka przydatnych informacji. Obok Tarczyński Arena przebiega Autostradowa Obwodnica Wrocławia A8. By dotrzeć na stadion można zjechać z AOW zjazdem "Wrocław Stadion", "Wrocław Północ" lub "Wrocław Mokronos Dolny". Przy tak wysokiej frekwencji zachęcamy do skorzystania ze zjazdów innych niż "Wrocław Stadion", ponieważ może on być bardzo zatłoczony, co prowadzić będzie do zatorów. PRZYPOMINAMY, ŻE W OKOLICACH STADIONU RUCHEM KIERUJE POLICJA.

Gdzie zaparkuję?

Przypominamy zasadach parkowania samochodów podczas meczu Śląsk vs. Raków. Parkingi bezpośrednio na terenie stadionu są płatne w parkomacie PAYSTATION lub mobilnych osób wyznaczonych przez operatora parkingów. Płatność może zostać zrealizowana wyłącznie kartą płatniczą! Na pozostałych parkingach, w okolicach stadionu, płacić można wyłącznie gotówką. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą mapką:Parkingi dostępne podczas spotkań Śląska:

* Parking A2 (płaność kartą)

* Parking A3 (płatność kartą)

* Parking A4 (płatność kartą)

* Parking "Szczecińska" (płatność gotówką)

* Parking pod AOW "Maślicka" (płatność gotówką)

* Parking "Królewiecka" (płatność gotówką)

* Parking "Lotnicza" (płatność gotówką)

Więcej informacji o parkingu na Tarczyński Arena można znaleźć na stronie internetowej stadionu

Gdzie kupię napoje i przekąski?

Zachęcamy do korzystania z kiosków cateringowych, zlokalizowanych na wszystkich trybunach. Na mecz z Rakowem przygotowaliśmy ofertę 2+1 - przy zakupie dwóch gorących napojów trzeci jest gratis (dotyczy kawy i herbaty, nie dotyczy grzańca). Od godz. 15:30 otwarty będzie zlokalizowany przy esplanadzie obok trybuny C (tuż przy Muzeum Śląska) "Browar Stu Mostów Sports Bar", w którym również można zakupić jedzenie i napoje.


Co mogę robić przed meczem?

Bramy Tarczyński Arena otwierają się już o 15:30
i gorąco zachęcamy, by na na stadionie pojawić się jak najszybciej. To nie tylko pozwoli bezpiecznie i komfortowo, bez kolejek, wejść na stadion i znaleźć swoje miejsce, ale i skorzystać z przedmeczowych możliwości.

SEKTOR RODZINNY NA MECZU Z RAKOWEM. #WIDZIMYSIĘ!

Zimowa sceneria? Tak! Zimno? Nie! Na wypełnionym po brzegi sektorze rodzinnym zapowiada się naprawdę gorąca atmosfera. Rozpoczynamy już na dwie godziny przed meczem, czyli od 15:30, zapraszając Was do wspólnej zabawy, którą tego dnia przygotowuje dla Was również Biedronka. Rozgrzewkowe konkurencje sportowe, fluorescencyjne tatuaże, baloniki i Wasze niezmiennie ulubione: Orzeł Ślązak, malowanie buziek i odwiedziny piłkarzy. Na miłośników barw klubowych czekają kolorowanki. Mikołaj w saniach przepyta odważnych z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dobra odpowiedź to nagroda w postaci wesołej czapeczki.

#WIDZIMYSIĘ

W ostatnich dniach w ramach prowadzonej kampanii #WIDZIMYSIĘ mówimy dużo o bezpieczeństwie na drogach. Dni są bardzo krótkie i już o 16 zaczyna się szarówka, zatem problem słabo oświetlonych pieszych oraz kierowców, którzy w tych trudnych okolicznościach zapominają ściągnąć nogę z gazu, narasta. Każdy z nas codziennie gdzieś się przemieszcza - na piechotę, samochodem albo na hulajnodze czy rowerze. Wszyscy jesteśmy użytkownikami dróg, a to oznacza, że bezpieczne podróżowanie zależy od nas wszystkich. Jak możemy sobie pomóc? Choćby odpowiednio założonym odblaskiem, który jest widoczny dla kierowców nawet z odległości 150 metrów. O tej ważnej akcji i jej kontynuacji w dniu meczu na sektorze rodzinnym przeczytacie tutaj.

Animatorzy i trenerzy zapraszają do czynnego, rodzinnego udziału w zabawach. Pokażmy, jak kibicuje SEKTOR RODZINNY! Wspólne kibicowanie to najlepsze kibicowanie!

 

Najczęstsze pytania i odpowiedzi dostępne są w biletowym FAQ, które znajdziesz po kliknięciu TUTAJ.


DRODZY KIBICE - UWAGA NA OSZUSTÓW!

Docierają do nas informacje o sprzedaży biletów przez osoby trzecie. Pamiętajcie, że wejściówki na mecze Ekstraklasy są imienne i przy wejściu na stadion należy okazać ważny dokument ze zdjęciem z danymi tożsamymi z tymi na bilecie.

W razie wątpliwości piszcie na adres: kasy@slaskwroclaw.pl.


Przyjdźmy wcześniej i wspólnie kibicujmy Śląskowi w meczu rundy! Do zobaczenia, #TRÓJKOLOROWI!

Autor: Biuro Prasowe

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław