Wydarzenia

Niezbędnik kibica przed Śląsk vs. Stal

2024-02-15 15:20:00
Przed nami kolejne domowe spotkanie Ślaska Wrocław. W piątek, 16 lutego, o godzinie 20:30 na Tarczyński Arenie wrocławianie zmierzą się ze Stalą Mielec. Jak bez problemów wejść na stadion? Którymi liniami komunikacji miejskiej dotrzemy na mecz? Gdzie zostawić samochód? Sprawdźcie najważniejsze informacje.

Najważniejsze informacje dla kibiców


* Zalecamy wszystkim kibicom wybrać się na stadion jak najwcześniej. Bramy stadionu zostaną otwarte na dwie godziny przed spotkaniem. Nie ma co czekać w kolejkach na ostatnią chwilę. Zalecamy przybycie na obiekt już o godz. 18:30 i rozpoczęcie piłkarskiego święta! Dzięki temu unikniesz kolejek, bez problemu znajdziesz swoje miejsce i przygotujesz się do meczu. Strefa VIP również otwarta jest od godz. 18:30.

Co muszę wziąć ze sobą?

Dowód osobisty – dokument tożsamości jest niezbędny, aby wejść na obiekt i przeżywać emocje w starciu Śląska z Stalą. Radzimy zabrać ze sobą plastikową wersję dokumentu. Aplikacje, takie jak np. mObywatel, przy dużej liczbie osób zgromadzonych w jednym miejscu potrafią odmówić posłuszeństwa.

Bilet na #ŚLĄSTMpolecamy przed wyjściem zapisać bilet w formie PDF w pamięci telefonu wersji elektronicznej lub go wydrukować. Takie przygotowanie także ułatwi szybsze wejście na obiekt w razie kłopotów z łączem lub innymi sprawami technicznymi.

Co powinienem wziąć ze sobą?

* #WszyscyNaZielono! Mecz to święto! Pamiętaj wziąć ze sobą szalik, zieloną koszulkę lub inne gadżety z barwami Twojego klubu. Na stadionie wszyscy jesteśmy wielką rodziną Śląska Wrocław!Co mogę, a czego nie mogę wnieść na stadion?

* Na stadion nie można wnosić przedmiotów określonych w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych. Większe plecaki, parasolki lub niepotrzebne rzeczy można pozostawiać w punktach depozytowych zlokalizowanych przy bramach od ul. Królewieckiej, jak i Lotniczej.

* Przypominamy również, że panuje bezwzględny zakaz wnoszenia półlitrowych butelek

Gdzie kupię śląskowe prudukty?

* Jeśli chciałbyś kupić śląskowy gadżet albo odzież - odwiedź klubowe punkty sprzedaży:
- FanShop #NaStadionie
- Punkt od ulicy Lotniczej
- Punkt na sektorze VIP

Jak wejdę na stadion?

* Na sektory A oraz D najwygodniej wchodzimy od strony ulicy Lotniczej. Wejście na sektory B oraz C jest natomiast ulokowane od ulicy Królewieckiej.

Nie stój w kolejce do kołowrotka przed wejściem na stadion! Twój bilet zadziała w każdym kołowrotku na danej trybunie, więc wybierz ten, przy którym jest najmniej ludzi i wejdź sprawnie na trybuny.

* PAMIĘTAJ! Jeśli przejdziesz przez kołowrotek nie masz już możliwości powrotu na esplanadę. Skorzystaj więc z wszystkich możliwości na esplanadzie, a potem udaj się na trybuny przez kołowrotek.

Jak dojadę na stadion?

* Zachęcamy do przyjazdu na mecz komunikacją zbiorową. Na stadion dojeżdżają linie tramwajowe oraz autobusowe. Do stadionu od ul. Królewieckiej (sektory B i C) dotrzemy tramwajami linii 21 oraz 18 oraz autobusami 101, 102, 103, 104, 123, 127 i 152. Do sektorów A i D (od ulicy Lotniczej) dojedziemy tramwajami 3, 10 oraz 20. ROZKŁAD JAZDY MOŻESZ SPRAWDZIĆ TUTAJ.

* UWAGA! Miasto Wrocław uruchomiło specjalne linie MPK w celu ułatwienia transportu kibicom Śląska. Przed rozpoczęciem meczu oraz po jego zakończeniu planowane jest uruchomienie specjalnych linii autobusowych i tramwajowych S1, S4, T1 i T2.

WIĘCEJ NA TEMAT KOMUNIKACJI SPECJALNEJ DOWIESZ SIĘ TUTAJ

Pełny rozkład jazdy i wszystkie przystanki dodatkowych linii MPK znajdziesz TUTAJ.

* Jeśli dojeżdżasz samochodem, mamy dla Ciebie również kilka przydatnych informacji. Obok Tarczyński Arena przebiega Autostradowa Obwodnica Wrocławia A8. By dotrzeć na stadion można zjechać z AOW zjazdem "Wrocław Stadion".Gdzie zaparkuję?

Przypominamy zasadach parkowania samochodów podczas meczu Śląsk vs. Stal. Parkingi bezpośrednio na terenie stadionu są płatne w parkomacie PAYSTATION lub mobilnych osób wyznaczonych przez operatora parkingów. Płatność może zostać zrealizowana wyłącznie kartą płatniczą! Na pozostałych parkingach, w okolicach stadionu, płacić można wyłącznie gotówką.

Parkingi dostępne podczas spotkań Śląska z Stalą:

* Parking A2 (płatność kartą)

* Parking A3 (płatność kartą)

* Parking A4 (płatność kartą)

* Parking "Królewiecka" (płatność gotówką)

Więcej informacji o parkingu na Tarczyński Arena można znaleźć na stronie internetowej stadionu

Gdzie kupię napoje i przekąski?

Zachęcamy do korzystania z kiosków cateringowych, zlokalizowanych na wszystkich trybunach. Na esplanadzie od strony trybuny C można również spróbować słynnej "giętej", ponadto zapraszamy do zakupów w FoodTrucku firmy Tarczyński. Podczas spotkania z Stalą na trybunach prowadzona będzie również mobilna sprzedaż podstawowych przekąsek i napojów. Od godz. 15:30 otwarty będzie zlokalizowany przy esplanadzie obok trybuny C (tuż przy Muzeum Śląska) "Browar Stu Mostów Sports Bar", w którym również można zakupić jedzenie i napoje.

Dla tych, którzy jeszcze obawiają się złej pogody na #ŚLĄSTM, informujemy, że przy zakupie dwóch herbat, trzecia będzie gratis.Co mogę robić przed meczem?

Bramy Tarczyński Arena otwierają się już o 15:30
i gorąco zachęcamy, by na na stadionie pojawić się jak najszybciej. To nie tylko pozwoli bezpiecznie i komfortowo, bez kolejek, wejść na stadion i znaleźć swoje miejsce, ale i skorzystać z przedmeczowych możliwości.

Od 18:30 na kibiców czekać będzie Muzeum Śląska Wrocław, w którym można zapoznać się z historią klubu i unikalnymi eksponatami. Tuż obok zlokalizowany jest "SportsBar", z ciekawą ofertą gastronomiczną.

Przed rozpoczęciem meczu zapraszamy również do skorzystania z oferty gastronomicznej w Browar Stu Mostów Sport Bar, kioskach oraz stoiskach na esplanadzie ("gięta").


Najczęstsze pytania i odpowiedzi dostępne są w biletowym FAQ, które znajdziesz po kliknięciu TUTAJ.

Przyjdźmy wcześniej i wspólnie kibicujmy Śląskowi! Do zobaczenia, #TRÓJKOLOROWI!

Autor: Biuro Prasowe

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław