Wydarzenia

Nowa umowa Dawida Zendera

2023-10-29 18:00:00
Dawid Zender związał się nowym kontraktem ze Śląskiem Wrocław. Umowa będzie obowiązywać do końca obecnego sezonu.
Dawid Zender dołączył do Akademii Śląska w lipcu 2021 roku, a wcześniej kształcił swoje umiejętności w FC Wrocław Academy. Urodzony w 2006 roku zawodnik swoją przygodę z piłką nożną zaczynał w 2011 roku, a na boisku najlepiej odnajduje się na pozycji ofensywnego pomocnika.

- Wszyscy mamy jasny cel na ten sezon - powrót do Centralnej Ligi Juniorów U19 i wierzę, że Dawid Zender nam w tym pomoże. To zawodnik najlepiej odnajdujący się na pozycji ofensywnego pomocnika i ma naprawdę dużo walorów ofensywnych - podkreśla dyrektor Akademii Śląska, Janusz Góra.- Dawid Zender to środkowy pomocnik, który posiada wysokie umiejętności techniczne i dobrą wizję gry. Musi pracować nad intensywnością w grze - ocenia trener zespołu U19, Ryszard Pietraszewski.

Piłkarz w tym sezonie rozegrał sześć spotkań w lidze wojewódzkiej juniorów starszych, w których strzelił jednego gola.- Cały czas ciężko pracuję, żeby pokazywać się z jak najlepszej strony. Drużynowym celem jest awans do Centralnej Ligi Juniorów U19, a indywidualnie... żeby mieć jak najlepsze liczby i dobrze się prezentować na boisku - mówi Dawid Zender. - Na razie wygrywamy, to oczywiście cieszy, choć mamy na uwadze, że w dalszej części sezonu będzie trudniej. Cel pozostaje ten sam - dodaje.

Umowa obowiązywać będzie do końca sezonu 2023/2024.

Gramy dalej, Dawid! Życzymy kolejnych udanych występów w zielono-biało-czerwonych barwach!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław