Wydarzenia

Nowy kontrakt Aleksandry Żurek | Piłka Kobiet

2024-05-01 19:47:00
Aleksandra Żurek podpisała nowy kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Doświadczona piłkarka, jedna z wazniejszych postaci w zespole WKS-u, będzie reprezentować barwy WKS-u przez kolejne dwa sezony.
Aleksandra Żurek to jedna z piłkarek, które w Śląsku Wrocław występują od początku istnienia sekcji. Wcześniej reprezentowała barwy Medyka Konin i Ostrovii Ostrów Wielkopolski. 23-latka od samego początku stała się pewnym punktem wrocławskiego zespołu.- Cieszę się, że Ola Żurek zostaje z nami. To zawodniczka, która z sezonu na sezon notuje stały progres, ciągle się rozwija, a to niesamowicie cieszy mnie jako szkoleniowca. Uważam, że są w niej jeszcze rezerwy i nad nimi będziemy pracować przez kolejne dwa lata - zaznacza trener WKS-u, Piotr Jagieła.Do tej pory Aleksandra Żurek rozegrała dla Śląska 85 meczów, w których strzeliła osiem bramek. Jesienią 2021 roku zanotowała nawet hat-tricka w meczu pucharowym z Bielawianką Bielawa.

- Ola to bardzo doświadczona piłkarka, która dużo daje zespołowi. Cieszymy się, że zostaje z nami na kolejne lata, bo właśnie wokół zawodniczek związanych już z Wrocławiem i Śląskiem chcemy budować skład na najbliższe sezony - podkreśla dyrektor sportowy WKS-u, David Balda.Nie można zapominać, że Aleksandra Żurek jest także trenerką w Akademii Śląska - jej podopiecznymi są zawodniczki z najmłodszego zespołu WKS-u.

- Bardzo się cieszę z nowego kontraktu, we Wrocławiu i w Śląsku bardzo dobrze się czuję, dlatego chciałam tu zostać. Co do naszych celów to na pewno Puchar Polski jeszcze w tym sezonie, a w kolejnym walka o coś więcej, czyli medale mistrzostw Polski. A jeśli chodzi o indywidualne założenia to rozwój, poprawianie swojej gry i dzięki temu pomoc zespołowi - mówi Aleksandra Żurek.Kontrakt z Aleksandrą Żurek obowiązywać będzie do końca sezonu 2025/2026.

Gramy dalej, Żuri! Życzymy kolejnych udanych występów i pięknych bramek w zielono-biało-czerwonych barwach!

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław