Wydarzenia

Nowy kontrakt trenera Piotra Jagieły | Piłka Kobiet

2024-04-17 13:00:00
Trener nadal na pokładzie! Piotr Jagieła pozostanie szkoleniowcem kobiecego Śląska Wrocław. Podpisana umowa będzie obowiązywała przez dwa najbliższe sezony.

Trener Piotr Jagieła prowadzi drużynę Śląska Wrocław od początku istnienia sekcji piłki nożnej kobiet, czyli od sezonu 2020/2021. Wcześniej pracował we wrocławskim AZS-ie, również w piłce kobiecej. Do tej pory prowadził wrocławianki w 99 meczach.

- Jestem szczęśliwy, że podpisałem kontrakt z klubem na kolejne dwa lata. Poprzednie cztery zmieniły mnie jako trenera, do wielu rzeczy dojrzałem, mam trochę inne spojrzenie na piłkę i na funkcjonowanie grupy. Wrocław to mój dom, jestem dumny, że mogę być częścią tak wielkiego projektu i rozwijać się razem z nim - mówi szkoleniowiec WKS-u.- Stawiamy na piłkę kobiet, bo to sekcja z ogromnym potencjałem. Pozyskaliśmy dużego sponsora, firmę Jaxan i budujemy fundament pod naprawdę mocny zespół. Cieszę się, że nadal będziemy mogli pracować z trenerem Piotrem Jagiełą. Szkoleniowiec niejednokrotnie udowadniał, że jest fachowcem w swojej dziedzinie i prawdziwym profesjonalistą. Wierzę, że pod jego wodzą będziemy osiągać sukcesy - podkreśla Patryk Załęczny prezes Śląska.

Sobotni mecz z Rekordem Bielsko-Biała będzie setnym meczem w roli szkoleniowca Śląska Wrocław. Pod jego wodzą wrocławianki wygrały 52 spotkania, w 38 musiały uznać wyższość przeciwniczek i tylko 9 razy dzieliły się punktami z rywalkami.- Przede mną mecz nr 100 w Ekstralidze jako trener Śląska Wrocław, to okrągła liczba, ale szczerze mówiąc nawet nie byłem świadomy tego, że tyle tych spotkań było. Po tych stu meczach chciałbym w końcu coś osiągnąć z tym zespołem. Uważam, że miejsce Śląska jest na podium, z medalem lub pucharem w ręce. Na pewno rozwinęliśmy się jako organizacja i zespół, ale chciałbym w końcu przekuć to na konkrety - przyznaje trener Jagieła.

W podobnym tonie - w kontekście założonych celów - wypowiada się dyrektor sportowy WKS-u, David Balda.- Piotr Jagieła prowadzi zespół od początku istnienia sekcji piłki kobiet w Śląsku Wrocław i bez wątpienia doskonale zna tę drużynę. Niejednokrotnie pokazywał, że potrafi radzić sobie zarówno w tych lepszych momentach, jak i tych bardziej kryzysowych. Stawiamy na stabilizację w kontekście sztabu i wkrótce będziemy mogli poinformować o pełnym jego składzie - zdradza David Balda. - Wspólnie z prezesem Patrykiem Załęcznym oraz nowym sponsorem stawiamy sobie najwyższe cele i wierzę, że pod wodzą tego szkoleniowca będziemy wkrótce świętować sukcesy w postaci medali i trofeów - dodaje dyrektor WKS-u.Nowy kontrakt szkoleniowca będzie obowiązywał do końca sezonu 2025/2026. A warto dodać, ze trener Jagieła już teraz jest jednym z najdłużej pracujących szkoleniowców w Orlen Ekstralidze Kobiet.

- Jednym z czynników, które miały wpływ na to, że zostaję na kolejne dwa lata to fakt, że klub ma walczyć o najwyższe cele. Stawiamy je sobie wraz z dyrektorem sportowym Davidem Baldą i nowym sponsorem. Jestem osobą ambitną, praca sprawia mi ogromną przyjemność, ale lubię widzieć jej efekty - to mnie napędza. Dyrektor zapewnił, że pomoże zbudować zespół walczący o podium, do tego jeszcze bardziej sprofesjonalizuje sekcję, a dla naszego zespołu będzie to ogromne wsparcie. Lubię takie wyzwania i chcę się sprawdzić jako trener właśnie w takim projekcie - podkreśla Piotr Jagieła.


Najbliższy mecz WKS-u - oczywiście pod wodzą trenera Jagieły - w sobotę, 20 kwietnia. Tego dnia wrocławianki zmierzą się na Kłokoczycach z Rekordem Bielsko-Biała.

Gramy dalej, trenerze! Życzymy samych sukcesów ze Śląskiem!

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław