Wydarzenia

Oskar Gerstenstein z nowym kontraktem

2024-06-04 19:47:00
Jeden z wyróżniających się piłkarzy zespołu Śląska U17 - Oskar Gerstenstein - złożył podpis pod nową, dwuletnią umową z WKS-em.
- Cieszy fakt, że Oskar przedłużył kontrakt ze Śląskiem. Myślę, że w tym sezonie uwolnił swój potencjał po wcześniejszej kontuzji, a co najważniejsze, utrzymał dobrą formę przez dłuższy okres. Potwierdza to liczbami i jest ważną postacią naszej drużyny. Dobrze, że rodzina Gerstensteinów związała się ze Śląskiem na dłużej - mówi szkoleniowiec zespołu U17, Sebastian Mordal, nawiązując do tego, że swoją umowę z wrocławskim klubem przedłużył także brat Oskara, Łukasz.- Oczywiście patrzę na niego i jest on dla mnie motywacją, by mu dorównać - mówi z uśmiechem o starszym bracie jeden z liderów zespołu U17.

W tym sezonie Oskar Gerstenstein w 27 spotkaniach Centralnej Ligi Juniorów U17, w których strzelił 14 goli. I jeszcze może swój dorobek poprawić, wszak przed Śląskiem jeszcze finałowy dwumecz z Legią Warszawa (8 i 12 czerwca).- Oskar ciężko pracuje i stale notuje postępy, będąc ważną postacią drużyny U17, która walczy o mistrzostwo Polski. Wierzę, że nadal będzie tak trenował i podnosił swoje umiejętności, by w najbliższej przyszłości zadebiutować w seniorskiej piłce - przyznaje dyrektor Akademii WKS-u, Janusz Góra.Sam zawodnik przyznaje, że treningi z seniorami - drugim i pierwszym zespołem - to jeden z jego długofalowych celów.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem kolejny kontrakt ze Śląskiem. Chcę kontynuować swoją grę w tym klubie. Teraz przed nami finał Centralnej Ligi Juniorów U17, więc najbliższym celem jest zwycięstwo. W kolejnym sezonie chciałbym zapracować na treningi z drugim i pierwszym zespołem Śląska - mówi Oskar Gerstenstein.Gramy dalej, Oskar! Życzymy kolejnych udanych występów i bramek w zielono-biało-czerwonych barwach!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław