Wydarzenia

Oskar Wojtczak z dwuletnim kontraktem

2023-09-15 11:00:00
Zawodnik Śląska II Wrocław, Oskar Wojtczak, związał się z klubem profesjonalnym kontraktem. Umowa obowiązywać będzie przez najbliższe dwa sezony i zawiera opcję przedłużenia o kolejny rok.
Oskar Wojtczak jest wrocławianinem, a pierwsze piłkarskie szlify zbierał w Parasolu Wrocław. 19-latek do Śląska trafił w 2019 roku, a od tamtego czasu przechodził przez kolejne zespoły młodzieżowe, aż w tym sezonie rozpoczął grę w trzecioligowych rezerwach.

- Oskar Wojtczak to perspektywiczny zawodnik, niejednokrotnie widziałem go w akcji, a w ostatnim czasie poczynił spory postęp, stając się podstawowym piłkarzem zespołu rezerw. Wierzę, że podpisanie nowej umowy będzie dla niego dodatkowym bodźcem do jeszcze cięższej pracy, która zaowocuje zaproszeniem na treningi do pierwszego zespołu - zaznacza David Balda, dyrektor sportowy WKS-u.W obecnym sezonie 3. Ligi Wojtczak jest jednym z podstawowych zawodników Śląska II, Zagrał w każdym z ośmiu meczów (siedmiu ligowych i jednym pucharowym), a pięciokrotnie znajdował się w wyjściowej jedenastce.

- To niesamowite uczucie i cieszę się z podpisania kontraktu ze Śląskiem. To dla mnie motywacja, by pracować jeszcze ciężej i piąć się coraz wyżej, aż do pierwszego zespołu - mówi Oskar Wojtczak.Zawodnik do tej pory występował w zespołach juniorskich WKS-u, a teraz rywalizuje w 3. Lidze. Czy ten "przeskok" był duży? - Na pewno odczuwalny, gra się trochę inaczej w piłce juniorskiej, ale udało im się dobrze wejść w sezon i łapię się do pierwszego składu, dostaję minuty - jest dobrze - przyznaje piłkarz. - Moim najbliższe cele to drużynowo - awans do drugiej ligi, a indywidualnie - zadebiutowanie w ekstraklasie - dodaje.

Umowa zawodnika z klubem obowiązywać będzie przed najbliższe dwa lata i zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.

Oskar, gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne udane występy w zielono-biało-czerwonych barwach!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław