Wydarzenia

Oświadczenie klubu po posiedzeniu Komisji Ligi

2024-02-12 17:20:00
W związku z wydarzeniami podczas meczu 20. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Śląsk Wrocław podejmował Pogoń Szczecin, informujemy, że Komisja Ligi nałożyła na klub następujące kary:

- grzywnę w wysokości 50 tysięcy złotych,
- nakaz zainstalowania siatki ochronnej oddzielającej trybunę B od boiska,
- zakaz udziału zorganizowanej grupy kibiców w najbliższym meczu wyjazdowym w Poznaniu.

Stanowczo potępiamy wszelkie zachowania, które zakłócają porządek i utrudniają przeprowadzenie zawodów. Za takie należy uznać wrzucenie na boisko dwóch plastikowych butelek, które absolutnie nie mogły znaleźć się na murawie. Stadionowy monitoring został zabezpieczony. Zidentyfikowaliśmy potencjalnego sprawcę i ściśle współpracujemy z policją.

Bezpieczeństwo podczas organizowanych przez Śląsk Wrocław meczów jest dla nas największym priorytetem. Świadczą o tym nagrody, jakie rokrocznie klub otrzymuje w konkursach organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej. Liczymy, że ten incydent – choć absolutnie nieakceptowalny – nie przesłoni pozytywnych zmian, jakie na przestrzeni ostatnich lat zaszły na trybunach naszego stadionu.

Jednocześnie ubolewamy, że przez wybryk jednej nieodpowiedzialnej osoby cierpi cała grupa kibiców, która nie weźmie udziału w prawdziwym piłkarskim święcie, jakim bez wątpienia jest mecz na szczycie PKO BP Ekstraklasy. Zwracamy się również z prośbą i apelem do kibiców o zachowanie zasad kulturalnego dopingu podczas kolejnych meczów na Tarczyński Arenie. By zobrazować karę finansową nałożoną na klub możemy dodać, że jest ona równa przychodowi z klubowych gadżetów osiągniętemu w dniu meczowym.
Autor: Biuro Prasowe

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław