Wydarzenia

Piknik na Brochowie i Gądowie

2024-06-13 15:00:00
Czerwiec przywitał nas deszczową aurą, ale dzielnych kibiców Śląska Wrocław nie powstrzymało to od wspólnej zabawy. Dzień Dziecka świętowaliśmy na Brochowie wspólnie z tamtejszą Radą Osiedla oraz piłkarskim klubem KS Brochów, który tego dnia obchodził swój jubileusz 30-lecia powstania. Deszcz nie przeszkodził śmiałkom w pokonywaniu sportowego toru przeszkód i wygrywania upominków. W strefie malucha jak zwykle czekały kolorowanki oraz animatorki gotowe wykonać malunki na twarzach dzieci.
Osoby, które odwiedziły nas tydzień później na pikniku "Sąsiadówka" na Gądowie, na pogodę tym razem nie mogły narzekać. Słoneczna aura skusiła nawet naszego Orła Ślązaka, który przybył zbijać piątki i pozować z Wami do zdjęć. Do wielu atrakcji zapewnionych przez organizatora czyli Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej WKS Śląsk Wrocław dołożył ł swoją cegiełkę w postaci sportowych aktywności z nagrodami i losami na loterię czy malowania buziek.
 
Efektem warsztatów plastycznych podczas obu imprez są setki ozdobionych plecaków, które sami wykonaliście. A wisienką na torcie było wspólne sprayowanie transparentów, które jesienią zawisną na Tarczyński Arena podczas meczu Śląska Wrocław. To jeden z punktów programu, do którego fanów nie trzeba długo namawiać, nawet gdy aura nie sprzyja w 100%. Kilkumetrowe banery malowane na osiedlach pokazują siłę integracji i wspólnych, pokoleniowych działań. I m.in. dla takich projektów powstał program KIBICE RAZEM, który we Wrocławiu funkcjonuje już od niemal 15 lat. Operatorem projektu zrzeszającego fanów w naszym mieście jest Fundacja Śląska Wrocław, a działania współfinansowane są przez Gminę Wrocław. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a wszystkim uczestnikom za odwiedzenie naszych stoisk i wspólną zabawę!
 

Zapraszamy do obejrzenia galerii z obu wydarzeń i do zobaczenia jesienią na kolejnych osiedlach.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

Autor: Biuro Prasowe

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław