Wydarzenia

Raport statystyczny po #ŚLĄCRA

2024-05-11 19:00:00
Śląsk Wrocław odniósł drugie najwyższe zwycięstwo w tym sezonie, drugi raz na własnym stadionie. Trójkolorowi pokonali Cracovie aż 4:0 i pokazali, że jak pasy, to tylko zielono-biało-czerwone. Zapraszamy na raport statystyczny.Śląsk Wrocław odniósł drugie najwyższe zwycięstwo w tym sezonie, drugi raz na własnym stadionie. Trójkolorowi pokonali Cracovie aż 4:0 i pokazali, że jak pasy, to tylko zielono-biało-czerwone. Zapraszamy na raport statystyczny.
Pierwsze co rzuca się w oczy po spojrzeniu na statystyki to ilość strzelonych bramek w stosunku do oddanych strzałów. Trójkolorowi uderzali na bramkę piłkarzy z Krakowa aż 10 razy, z czego 6 celnie. Bramkarz gości nie był w najlepszej formie, bo zaliczył tylko 2 interwencje. Natomiast Rafał Leszczyński miał do wybronienia tylko 1 celny strzał Cracovii. Zawodnikami z Wrocławia, którzy najczęściej uderzali, byli Piotr Samiec-Talar (3 strzały / 1 celny), Erik Exposito (2/1) oraz Matias Nahuel Leiva (2/2).
 
Szybko strzelona bramka Simeona Petrova pozwoliła Śląskowi Wrocław cofnąć się i grać swoje. Podopieczni Jacka Magiery zdążyli nas przyzwyczaić do gry z kontrataku i tak samo udawało się to w tym spotkaniu. Posiadanie piłki i podania są po stronie Cracovii, ale na koniec liczy się to, co w siatce. Posiadanie piłki: Śląsk 43% - Cracovia 57%.
Statystyka podań również po stronie pasów, ale mimo przewagi ponad stu zagrań, nie przyniosło im to korzyści. Zawodnikami ze Śląska, którym piłka przy nodze nie przeszkadzała i rozgrywali ją najwięcej razy byli Aleks Petkov (40 podań / 36 celnych), Łukasz Bejger (38/33) oraz Peter Pokorny (37/32).
 
W dryblingu również lepiej się czuli wojskowi. Najwięcej wykonał ich kapitan Erik Exposito (5 prób / 2 udane), za nim znalazł się inny z hiszpanów - Matias Nahuel Leiva (3/1)
 
Była tylko jedna żółta kartka w tym spotkaniu pokazana piłkarzowi Śląska Wrocław, zobaczył ją Erik Exposito (szósta w sezonie). Dołożył do tego osiemnastą bramkę w tej edycji rozgrywek wyprzedzając w klasyfikacji kanadyjskiej kapitana Pogoni Szczecin - Kamila Grosickiego. Po tym meczu Petr Schwarz dołożył dwa oczka do swojego dorobku asyst (ma ich już pięć). Bramki do swojego portfela dołożyli również Piotr Samiec-Talar (gol numer siedem w sezonie), oraz premierowe trafienia wylądowały na koncie Simeona Petrova, oraz Mateusza Żukowskiego. Dla Rafała Leszczyńskiego było to dwunaste czyste konto w tym sezonie.
Autor: Hubert Mrówczyński, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław