Wydarzenia

Raport statystyczny po #ŚLĄSTM

2024-02-17 16:30:00
Za nami druga porażka z rzędu, która po raz kolejny pozostawiła niedosyt. Mimo statystycznie lepszego meczu i przewagi nad ekipą Kamila Kiereś, nie udało się skruszyć muru ze stali. Zapraszamy na raport statystyczny.
Po wejściu w statystyki z wczorajszego spotkania w oczy rzuca się posiadanie piłki na wysokości 60% w porównaniu do 40% czasu przy futbolówce przeciwników. Po powrocie do rozgrywek to już drugi mecz gdzie Śląsk Wrocław jest częściej przy piłce i chce prowadzić grę. Wykonaliśmy aż 559 podań, gdzie 475 dochodziło do celu. Ekipa z Mielca miała tych podań 386, gdzie tylko 287 było celnych. Zawodnikami z naszej drużyny, którzy najwięcej podawali byli Aleks Petkov (86 podań, 79 celnych), Patryk Janasik (77/70) oraz Łukasz Bejger, którego skuteczność podał wyniosła aż 95% (80/76)!
 
Erik Exposito i Matias Nahuel Leiva wykonali najwięcej sprintów w całym spotkaniu, bo po jedenaście. Patryk Klimala, który pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie miał tych sprintów dziewięć. Ogólna liczba sprintów naszych zawodników wyniosła 72.
 
Przy takim posiadaniu piłki więcej za futbolówką biegali piłkarze z Mielca, bo łącznie przebiegli aż 116,67 km. Trójkolorowi natomiast pokonali dystans łącznie wynoszący 110,17 km. Piłkarzami z największą ilością kilometrów ,,na liczniku" są Patryk Janasik (11,01 km), Petr Schwarz (10,52 km) oraz Peter Pokorny (10,29 km).
 
W tym spotkaniu oficjalny debiut w PKO BP Ekstraklasie zaliczył Simeon Petrov. Jedyna żółta kartka pokazana dla naszych piłkarzy powędrowała do Patryka Klimali.
Autor: Hubert Mrówczyński, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław