Wydarzenia

Raport statystyczny po #WARŚLĄ

2023-10-01 21:00:00
Szczęśliwa siódemka sprzyja Śląskowi! Trójkolorowi zwyciężyli i utrzymali swoją passę zwycięstw zapisując się tym samym do historii. Wrocławianie wygrali na wyjeździe z Wartą Poznań 1:0, zapraszamy na raport statystyczny po meczu w Grodzisku Wielkopolskim.
Kolejny mecz, kolejne zwycięstwo, kolejny raz kiedy to plan trenera Jacka Magiery wychodzi doskonale. Oddawanie inicjatywy drużynie przeciwnej przynosi efekty w postaci zwycięstwa. Warta posiadała piłkę przez 60% czasu gry, Śląsk przy futbolówce był 40% pozostałego czasu. Mimo mniejszego posiadania piłki, Wrocławianom udało się strzelić bramkę. Przepiękne uderzenie Buraka Ince, pozwoliło wywieźć z Grodziska Wielkopolskiego 3 punkty.
 
W tym spotkaniu na medal spisał się cały blok naszej defensywy, począwszy od Yehora Matsenki, który zaliczył dwa ważne odbiory, poprzez duet Petkow - Bejger, którzy znowu podawał najwięcej w naszej ekipie (Łukasz 42 podania, 33 celne. Aleks 40/32). Nie możemy zapomnieć o Martinie Konczkowskim, który zajął drugie miejsce w naszej drużynie jeżeli chodzi o sprinty, wykonał ich dziewięć. Na duże brawa po meczu zasłużył na pewno Rafał Leszczyński, który zaliczył 5 interwencji i zachował czwarte czyste konto, tym samym stanął na czele tej klasyfikacji (ex aequo z Sebastianem Madejskim z Cracovii).
 
Piłkarzem który również wyróżnił się we wspomnianych wcześniej statystykach podań czy sprintów, jest Nahuel Leiva. Hiszpan wymienił 40 podań, 30 celnych oraz wykonał najwięcej sprintów na boisku, aż 21! Dla porównania, najlepszy w tej statystyce piłkarz Warty Poznań, wykonał ich 14 (Kajetan Szmyt).
 
Petr Schwarz zszedł w 76.minucie spotkania, więc pierwsze miejsce na podium największej ilości przebiegniętych kilometrów wylądowało u Petra Pokornego, który pokonał 11,66 km. Za nim znaleźli się Nahuel Leiva (11,28 km) oraz Yehor Matsenko (10,79 km). Łącznie piłkarze WKS-u przebiegli 115,86 km.
 
Drugą bramkę w sezonie zdobył Burak Ince, natomiast pierwszą asystę w tej edycji rozgrywek PKO BP Ekstraklasy dołożył Patrick Olsen. Żółtą kartkę obejrzał jedynie trener - Jacek Magiera.
Autor: Hubert Mrówczyński, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław