Wydarzenia

Śląsk II: Karkonosze przy Oporowskiej

2023-11-18 11:00:00
W sobotę, 18 listopada, piłkarze Śląska II Wrocław zmierzą się z Karkonoszami Jelenia Góra. Będzie to prawdziwe starcie na szczycie, bowiem zagra drugi zespół w tabeli z czwartym, a początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 13:45 na stadionie przy ulicy Oporowskiej.
Karkonosze Jelenia Góra w ostatnim czasie spisują się wyśmienicie. Ekipa najbliższego rywala WKS-u w ostatnich pięciu meczach zdobyła trzynaście punktów, dzięki czemu znacząco poprawiła swoją sytuację w tabeli i obecnie zajmuje czwartą pozycję, do drugiego miejsca tracąc zaledwie trzy "oczka".

Do drugiego miejsca, na którym znajduje się właśnie Śląsk II. Wrocławianie do starcia z Karkonoszami przystępują po remisie ze Stilonem Gorzów Wlkp. Podopieczni Michała Hetela prowadzili w Gorzowie i wydawało się, że w starciu z niżej notowanym rywalem mają wszystko pod kontrolą, jednak gorzowianie zdołali wyrównać stan rywalizacji.

Śląsk II przed własną publicznością jeszcze w tym sezonie nie przegrał, tymczasem jeleniogórzanie są zespołem, który często w delegacji dzieli się punktami. Aż pięć z siedmiu wyjazdowych meczów Karkonoszy zakończyło się remisami.

Warto zaznaczyć, że w tym sezonie Karkonosze ze Śląskiem już grały - 9 września w Jeleniej Górze odbył się mecz towarzyski, który był uświetnieniem obchodów 70-lecia jeleniogórskiego klubu. Wówczas padł remis 2:2, a bramki dla WKS-u strzelił Dawid Matuszewski.

Jak będzie tym razem? Początek meczu o godzinie 13:45, a wszystkich tych, którzy nie będą mogli pojawić się w sobotę na Oporowskiej, zapraszamy na naszą transmisję wideo na żywo.

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław