Wydarzenia

Śląsk II: Ostatni domowy mecz

2024-05-31 21:37:00
W Dzień Dziecka po raz ostatni w tym sezonie na Oporowskiej zagrają rezerwy Śląska II Wrocław. Podopieczni trenera Hetela wciąż są w grze o awans do 2. ligi, ale żeby przybliżyć się do tego celu, trzeba pokonać Stilon Gorzów Wielkopolski. Początek meczu 33. kolejki III ligi gr. III 1.06 o godzinie 12:00.

ŚLĄSK II WROCŁAW

 

Przed ostatnim domowym meczem sezonu podopieczni trenera Hetela utracili pozycję lidera III ligi gr. III. Co ciekawe, nie doszło do tego na boisku. Przynajmniej nie bezpośrednio. Wszystko za sprawą meczu Warty Gorzów Wielkopolski z Rekordem Bielsko-Biała, w którym padł remis, lecz za sprawą pojawienia się na boisku zawodnika nieuprawnionego do gry, trzy punkty zostały przyznane drużynie Rekordu. Nie zmienia to faktu, że niezależnie od końcowych rozstrzygnięć Śląsk II Wrocław ma za sobą udany sezon. Potwierdza to przede wszystkim pozycja w tabeli. Drugie miejsce i dwa punkty straty do lidera na dwie kolejki przed końcem sprawiają, że piłkarze WKS-u do ostatnich chwil pozostaną w grze o awans do 2. ligi. W Dzień Dziecka zawodnicy Śląska II po raz ostatni w tym sezonie pojawią się na boisku przy ulicy Oporowskiej 62 i mamy nadzieję na udany mecz oraz prezent w postaci goli, oraz przede wszystkim zwycięstwa dla wszystkich najmłodszych kibiców Wojskowych.

 

SYLWETKA RYWALA – STILON GORZÓW WIELKOPOLSKI

 

Stilon Gorzów może być definicją nieudanego wejścia w sezon. Po pierwszych 7 kolejkach Niebiesko-Biali mieli na koncie zaledwie 2 punkty i zajmowali ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Spowodowało to oczywiście roszady na ławce trenerskiej w gorzowskiej ekipie. Miejsce Marcina Węglewskiego zajął ówczesny asystent – Łukasz Maliszewski. Na efekty długo nie trzeba było czekać. Stilonowcy najpierw odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie, a następnie rozgromili LZS Starowice Dolne aż 7:0. Obecnie piłkarze z Gorzowa zajmują 8 miejsce i spokojnie zakończą sezon w środku tabeli. 

 

OSTATNI MECZ

 

W Święto Niepodległości oba zespoły mierzyły się ze sobą w Gorzowie. Wówczas, w meczu 16. kolejki sezonu padł remis 1:1. Wynik spotkania bramką w pierwszej połowie otworzył Jakub Jezierski. W drugiej za to stan meczu wyrównał Emil Drozdowicz. 

 

TABELA

 

Przed nami mecz 33. kolejki. Oznacza to, że Śląsk II Wrocław musi zapunktować w każdym meczu do końca sezonu, aby mieć matematyczne szanse na mistrzostwo III ligi. Złudna byłaby jednak myśl, że Rekord przegra oba swoje mecze, więc podopieczni trenera Hetela muszą liczyć na choćby jedno potknięcie obecnych liderów, aby wciąż realnie myśleć o awansie do 2. ligi. 

1. Rekord Bielsko-Biała 69 pkt.
2. Śląsk II Wrocław 67 pkt.
.
.
.
8. KS Stilon Gorzów Wielkopolski 45 pkt.

 

 

Sędzią głównym wyznaczonym na to spotkanie jest Paweł Pskit. Pierwszy gwizdek na stadionie przy ulicy Oporowskiej 62 we Wrocławiu wybrzmi o godzinie 12:00. Bilety na to wydarzenie można nabyć w kasach przed obiektem w cenie 10 zł. Z meczu przeprowadzona będzie również transmisja live na naszym kanale YouTube.

Autor: Kacper Karolczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław