Wydarzenia

Śląsk II: Pójść śladem pierwszej drużyny

2023-09-16 13:00:00
W piątek pierwszy zespół ograł na wyjeździe Puszczę Niepołomice, a dzisiaj do Wrocławia na mecz z drugą drużyną Śląska przyjeżdża Warta Gorzów Wielkopolski. Początek spotkania o godzinie 16:00 przy Oporowskiej.

Od ostatniej porażki Śląska II minął już prawie miesiąc. Ekipa Michała Hetela ma na swoim koncie cztery ligowe zwycięstwa z rzędu. Do tego Trójkolorowi imponują solidną grą w defensywie. Rezerwy straciły w tych ostatnich meczach tylko jedną bramkę. Wszystko to przekłada się na fakt, że do tego spotkania Śląsk II podejdzie z pozycji wicelidera III ligi oraz faworyta rywalizacji.

 

Za to z ósmej pozycji w tabeli do meczu przystąpi gorzowska Warta. Trudno nie odnieść wrażenia, że jest to dla tej drużyny wynik ponad miarę, bo przecież mówimy o zespole, który walczył o utrzymanie w poprzednim sezonie  do ostatnich kolejek. Do tego trudno mówić, żeby ekipa prowadzona przez Mateusza Konefała odnalazła swój rytm. Gorzowianie zdążyli już wygrać z rywalem z góry tabeli, ale również stracić punkty z przeciwnikiem ze strefy spadkowej.

 

Wojskowi mają teraz szansę na swoje piąte zwycięstwo z rzędu, które pozwoliłoby im zaatakować pozycję lidera III ligi. Oczywistym jest jednak, że nie przyjdzie ono samo, a Warta z pewnością postawi we Wrocławiu trudne warunki. Początek spotkania 8. kolejki III ligi już dziś o 16:00.

Bilety są dostępne w kasach stadionu przy Oporowskiej oraz w sprzedaży internetowej. Przeprowadzimy również transmisję LIVE z tego meczu na naszym kanale w serwisie YouTube. Będzie ona dostępna pod tym linkiem.
Autor: Kacper Karolczyk, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław