Wydarzenia

Śląsk II: Powrócić na szczyt

2024-05-14 20:32:00
Trzy dni przerwy i wracamy! Już jutro (14.05) o 18:00 rezerwy Śląska rozegrają wyjazdowy mecz w ramach 30. kolejki III ligi gr. III. Przeciwnikiem Trójkolorowych będzie Pniówek Pawłowice.

ŚLĄSK II WROCŁAW

 

Nic nie może przecież wiecznie trwać. Dokładnie to mogli zanucić pod nosem piłkarze Śląska II po porażce z MKS-em Kluczbork. Dla drużyny z Wrocławia była to pierwsza domowa porażka w tym sezonie oraz trzecia na przestrzeni całej kampanii. Szybko jednak pojawia się okazja na rehabilitację, a co więcej, powrót na fotel lidera! Wszystko dzięki Odrze Bytom Odrzański, która zremisowała z Rekordem i urwała im bardzo cenne punkty. Z pewnością rezerwy WKS-u spragnione są smaku zwycięstwa, szczególnie, że ostatni raz 3 punkty zgarnęły niecały miesiąc temu - 20 kwietnia po domowej potyczce z drugim zespołem Górnika Zabrze. Gdyby podopiecznym trenera Hetela nie udało się jednak wyrwać 3 punktów, byłaby to dla nich najdłuższa seria bez wygranej w tym sezonie.

 

SYLWETKA RYWALA – PNIÓWEK PAWŁOWICE

 

Pniówek to solidny ligowiec, choć w tym sezonie mają szansę na najlepszy wynik w historii klubu. Wcześniej takowym było 6. miejsce w III lidze w 2010 roku. Teraz na 5 kolejek przed końcem sezonu piłkarze Kamila Rakoczego ponownie znajdują się na tej pozycji oraz mają zaledwie punkt straty do Górnika II Zabrze. W ramach ciekawostki trzeba również napomnieć o jubileuszu, jaki klub będzie obchodził właśnie podczas meczu ze Śląskiem II Wrocław. To spotkanie będzie dla Pniówka meczem numer 500, który drużyna z małej, górniczej gminy rozegra na szczeblu III ligi z rzędu, odkąd awansował do niej w 2008 roku. Biorąc pod uwagę wszystko powyższe, możemy być pewni, że piłkarze z Pawłowic nie będą odstawiać nóg i zrobią wszystko by należycie uczcić jubileusz przed własną publicznością.

 

OSTATNI MECZ

 

22 października Śląsk II odniósł spokojne zwycięstwo 3:0 nad Pniówkiem Pawłowice. W meczu o deszczowej aurze gole dla WKS-u strzelali dwukrotnie Jakub Lutostański oraz Miłosz Kurowski.

 

TABELA

 

Przed Śląskiem II być może jedna z nielicznych już okazji na powrót na fotel lidera III ligi. Jeśli piłkarze wywiozą 3 punkty z Pniówka, ponownie będą mieć wszystko w swoich rękach.

1. Rekord Bielsko Biała 63 pkt. (jeden mecz więcej)
2. Śląsk II Wrocław 60 pkt.
3. MKS Kluczbork 58 pkt.
.
.
6. Pniówek Pawłowice 42 pkt.

 

 

Arbitrem głównym tego spotkania będzie Konrad Gawroński, któremu na liniach pomagać będą Maciej Majewski i Wojciech Gradecki. Spotkanie Pniówka Pawłowice ze Śląskiem II Wrocław rozpocznie się o godzinie 18:00 na stadionie przy ulicy Sportowej 7 w Pawłowicach.

Autor: Kacper Karolczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław