Wydarzenia

Śląsk II: Skutecznie odpowiedzieć

2024-05-26 00:00:00
Dziś rezerwy Śląska Wrocław rozegrają wyjazdowy mecz z zielonogórską Lechią. Wygrana piłkarzy WKS-u przywróci ich na pozycję lidera III ligi. Początek meczu o godzinie 18:00 w Zielonej Górze.

ŚLĄSK II WROCŁAW

 

Podopieczni trenera Hetela dzięki wygranej nad Rakowem II Częstochowa (3:0) ponownie wskoczyli na fotel lidera III ligi gr. III. Teraz przed nimi zadanie, aby utrzymać tę pozycję, co z pewnością nie będzie łatwe. Oprócz korzystnego wyniku, spotkanie z rezerwami Rakowa dostarczyło sympatykom WKS-u jeszcze kilka powodów do radości. Po urazach na murawie w końcu zameldowali się Jakub Lutostański oraz Patryk Szwedzik. Od razu przełożyło się to również na poprawę skuteczności, bo przecież ostatni raz 3 bramki w meczu Trójkolorowi zdobyli na początku kwietnia. 

 

SYLWETKA RYWALA — LECHIA ZIELONA GÓRA

 

Mimo że Lechia Zielona Góra w tym sezonie nie zachwyca, to potrafiła pokazać się z dobrej strony z teoretycznie wyżej notowanym rywalem. Tak było właśnie w spotkaniu ze Śląskiem II Wrocław, kiedy to zielonogórzanie potrafili wywieźć cenny punkt, czy w Bielsku-Białej, kiedy podopieczni Andrzeja Sawickiego pokonali aktualnego wicelidera 2:1. Próżno jednak szukać stabilności w formie prezentowanej przez Lechię, co najlepiej obrazuje jedenasta lokata w ligowej tabeli. 

 

OSTATNI MECZ

 

Pierwsze spotkanie między Śląskiem II a Lechią było nad wyraz emocjonujące. Kiedy Gibi Embalo strzałem głową wpakował piłkę do siatki w pierwszym kwadransie spotkania, a stan ten utrzymywał się do 58. minuty, nikt nie spodziewał się, że tym, kto pogna na ratunek Trójkolorowym, będzie Mateusz Stawny. Obrońca dwukrotnie pokonał bramkarza rywali i wyprowadził WKS na prowadzenie. Ostatni głos należał jednak do Lechii, która za sprawą gola Mycana ustaliła wynik meczu na 2:2.

 

TABELA

 

W przypadku wygranej Śląsk II może utrzymać się na pozycji lidera na 2 kolejki przed końcem rozgrywek. Presję na podopiecznych trenera Hetela narzucił jednak Rekord Bielsko-Biała, który odnosząc zwycięstwo z rezerwami Górnika, chwilowo zasiadł na szczycie III ligi gr. III.

1. Rekord Bielsko Biała 67 pkt. (jeden mecz więcej)
2. Śląsk II Wrocław 64 pkt.
3. MKS Kluczbork 59 pkt.
.
.
.
11. Lechia Zielona Góra 40 pkt.

 

Arbitrem głównym tego meczu będzie Adam Marczuk. Spotkanie Śląska II z Lechią Zielona Góra rozpocznie się o godzinie 18:00 na stadionie przy ulicy Sulechowskiej 37 w Zielonej Górze.

Autor: Kacper Karolczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław