Wydarzenia

Śląsk II: Uciec rywalom

2024-05-10 15:30:00
Czas na 29 serię gier 3 ligi gr. III. Śląsk II rozegra drugi domowy mecz z rzędu, a rywalem będzie trzeci zespół tabeli - MKS Kluczbork. Początek spotkania w sobotę (11.05) o godzinie 12:00.

ŚLĄSK II WROCŁAW

 

Rezerwy Śląska bezbramkowo zremisowały w ostatnim meczu z Górnikiem Polkowice. Podział punktów przy Oporowskiej okazał się jeszcze bardziej bolesny w skutkach, gdyż kilka godzin później imponujące zwycięstwo odniósł bezpośredni rywal Śląska II w walce o awans do drugiej ligi, czyli Rekord Bielsko-Biała. Pozytywem tego wyniku może być jednak fakt, że Stadion przy ulicy Oporowskiej dalej pozostaje niepodbity, a kolejna szansa, aby podtrzymać ten stan rzeczy, nadejdzie już w najbliższą sobotę (11.05) w samo południe. Do Wrocławia przyjdzie MKS Kluczbork, trzecia drużyna III ligi gr. 3

 

SYLWETKA RYWALA – MKS KLUCZBORK

 

Zespół rywala trapiony jest licznymi kontuzjami. Przekłada się to również na wyniki, bo przecież 3 ostatnie mecze podopiecznych Łukasza Ganowicza przełożyły się na zaledwie jeden punkt wywalczony w poprzedniej kolejce na Ślęzie Wrocław. Te wyniki nieco umniejszają temu co zespół prezentował od początku rundy wiosennej, kiedy to zaliczyli serię 5 zwycięstw z rzędu. Przy tak nieprzewidywalnym sezonie w 3 lidze, jest to wynik zasługujący na uznanie. Słabsza forma zespołu nie wpływa jednak na nastawienie MKS-u, który w przypadku zwycięstwa znacznie zwiększyłby swoje szanse na sukces w sezonie 2023/24. Mówił o tym trener gości, Łukasz Ganowicz:

 

‘’Jedziemy na ten mecz nastawieni bojowo! Wiemy z kim gramy, o co gramy i jak mamy zagrać! Jeżeli poprawimy skuteczność szeroko rozumianą, bo nie chodzi tylko stricte o strzelanie bramek, to wszystko wróci do normy’’.

 

OSTATNI MECZ

 

Poprzednie spotkanie obu ekip było dla Śląska II jedną z dwóch porażek w tym sezonie. Mecz w Kluczborku zaczął się jednak wyśmienicie dla Trójkolorowych, bo już w 3. minucie bramkarza rywali pokonał Oskar Wojtczak. Później było już jednak tylko gorzej, a za sprawą goli Płonki, Maja i Przybylskiego, MKS zdołał wygrać 3-1.

 

TABELA

 

Drużyna trenera Hetela spadła na drugą lokatę po ostatnim remisie z Górnikiem Polkowice. Rekord bezlitośnie wykorzystał potknięcie rywali i wygrywając aż 6-2 nad LZS Starowicami Dolnymi objął prowadzenie w III lidze gr. 3

 

1. Rekord Bielsko-Biała 61 pkt.

2. Śląsk II Wrocław 60 pkt.

3. MKS Kluczbork 55 pkt.


Arbitrem głównym tego spotkania będzie Maciej Pelka, któremu na liniach pomagać będą Mariusz Borkowski i Piotr Bacia. Spotkanie Śląska II Wrocław z MKS Kluczbork rozpocznie się o godzinie 12:00 na stadionie przy ulicy Oporowskiej 62 we Wrocławiu. Bilety na to wydarzenie można nabyć w kasach stadionowych w cenie 10 zł.

Autor: Kacper Karolczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław