Wydarzenia

U19: W połowie drogi do celu

2024-04-21 06:00:00
Za nami pierwsza część rozgrywek Ligi Makroregionalnej U19. Po siedmiu kolejkach - na półmetku rywalizacji - w tabeli przewodzi Śląsk, który wygrał wszystkie swoje mecze, ale młodzi wrocławianie nadal muszą zachować pełnię koncentracji.
W rozgrywkach Ligi Makroregionalnej biorą udział 32 zespoły, które są podzielone na cztery grupy. Zwycięzca każdej z nich awansuje do Centralnej Ligi Juniorów U19. Powrót na ten szczebel rozgrywek to nadrzędny cel WKS-u i na razie wrocławianie są na bardzo dobrej drodze do realizacji przedsezonowych założeń.

- Nie ma co ukrywać, że wynikowo wszystko jest według planu - zaznacza szkoleniowiec WKS-u, Ryszard Pietraszewski. - Natomiast jest kilka elementów, które możemy wykonywać lepiej. Współpraca między napastnikiem, a zawodnikami bocznych stref i faza przejściowa z ataku do obrony szczególnie pierwszej linii pressingu - dodaje.Wrocławianie po wygraniu Ligi Wojewódzkiej z bilansem 14 zwycięstw i porażki (ze Ślęzą Wrocław), teraz kroczą od wygranej do wygranej. W siedmiu meczach Ligi Makroregionalnej odnieśli komplet siedmiu zwycięstw, dodatkowo nie tracąc ani jednej bramki!

- Przede wszystkim poprawiliśmy grę w obronie wszystkich formacji, nie tylko linii obrony. Coraz lepiej wypełniamy własne pole karne w fazie obrony. Zawodnicy pierwszej i drugiej linii mają większą świadomość, że o stracie bramki nie decyduje tylko dobra gra obrońców. Poza tym mamy jasno określone zasady, które każdy z zawodników przyswaja - tłumaczy szkoleniowiec drużyny U19.- Cieszymy się z dotychczasowych wyników naszego zespołu U19. Jako Akademia pragniemy tworzyć możliwie najlepsze warunki do rozwoju. Cieszymy się, że za tym aspektem idą zadawalające wyniki współzawodnictwa. Awans naszej drużyny do CLJ U19 to dla nas najważniejszy cel sportowy na ten sezon i choć sytuacja w tabeli wygląda dobrze, to trzeba pamiętać, że przed nami jeszcze siedem spotkań, w których trzeba zachować koncentrację - podkreśla dyrektor Akademii Śląska, Janusz Góra.

Przed Śląskiem jeszcze siedem meczów rundy rewanżowej, ale tuż za plecami WKS-u czają się rywale - Gwarek Zabrze (trzy punkty straty) i Ślęza Wrocław (sześć punktów). Który z rywali był jak dotąd najbardziej wymagający? Czy to starcia z zespołami znajdującymi się tuż za WKS-em były najtrudniejsze?

- Wychodzę z założenia, że ten najtrudniejszy jest zawsze każdy kolejny mecz. Z drugiej strony mam nadzieję, że tego najlepszego też jeszcze nie zagraliśmy - podkreśla trener Ryszard Pietraszewski.O tym, jak ważny w kontekście całej działalności klubu i Akademii Piłkarskiej jest awans do CLJ U19 przekonuje również prezes Śląska, Patryk Załęczny. - Cały czas chcemy rozwijać się jako klub i wzmacniać naszą Akademię. Cieszę się, że zespół U19 radzi sobie tak dobrze i trzymam kciuki, by końcówka sezonu była równie udana, a Śląsk wrócił do Centralnej Ligi Juniorów. To jest najważniejszy cel sportowy na ten sezon w Akademii Śląska - mówi sternik WKS-u.

W niedzielę (21 kwietnia) Śląsk rozegra kolejne spotkanie - przy Oporowskiej zmierzy się z MKS-em Kluczbork. Wrocławianie będą faworytem tej potyczki, ale po piłkarzach nie widać presji związanej z występami w Lidze Makroregionalnej. Wszyscy realizują założenia, by osiągnąć końcowy cel.- Jeżeli po zawodnikach nie widać presji to znaczy, że sztab trenerski wykonuje dobrą pracę w czasie tygodnia. Ale mogę zapewnić, że wszyscy w zespole są świadomi, że gramy o dużą stawkę - zaznacza trener Ryszard Pietraszewski.

Trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnych meczach!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław