Wydarzenia

Wielki sezon za nami!

2024-06-20 16:00:00
Myślami już jesteśmy przy nadchodzącym sezonie 2024/2025, niemniej warto jeszcze na chwilę wrócić do wydarzeń z ubiegłego sezonu. Śląsk Wrocław ma za sobą fantastyczny czas i wyróżniał się na tle całej Polski w wielu rozgrywkach.
Nie ma wątpliwości, że sezon 2023/2024 był przełomowy dla całego klubu. Rekordowe frekwencje, fantastyczne wyniki sportowe i w tym drugim przypadku mowa tu nie tylko o pierwszej drużynie. Piłkarski Śląsk wzbogacił się łącznie o dwa złote i srebrne medale. Z tego miejsca gratulujemy zawodnikom, zawodniczkom i wszystkim osobom związanych z tymi sukcesami. To był naprawdę fantastyczny czas i miejmy nadzieję, że początek czegoś doprawdy wielkiego. 


Śląsk Wrocław - wicemistrzostwo Polski 


Po dwóch latach zaciętej walki o utrzymanie Śląsk Wrocław udowodnił swoją klasę sportową i do samego końca sezonu liczył się w boju mistrzostwo Polski. Ta sztuka się nie udała. WKS skończył sezon z taką samą liczbą punktów, co Jagiellona, natomiast o tytule zdecydował niekorzystyny bilans bezpośrednich spotkań. Niezależnie od tego ten sezon trzeba uznać za wielki sukces zawodników, całego sztabu i wszystkich ludzi pracujących przy zespole. Dzięki temu WKS zagra w eliminacjach do Ligi Konferencji, gdzie w drugiej rundzie zmierzy się z łotewską Rigą FC. - Zbudowaliśmy dobry fundament pod przyszły sezon i kolejne sukcesy. To też dobry pstryczek w nos dla tych, którzy w nas nie wierzyli i po trzech kolejkach spuszczali do pierwszej ligi - powiedział na gorąco po sezonie Rafał Leszczyński. 

Tak jak powiedział nasz bramkarz - zbudowaliśmy dobry fundament pod następne rozgrywki i wierzymy, że to dopiero początek sukcesów. 


Śląsk Wrocław (piłka nożna kobiet) - srebrny medal Orlen Pucharu Polski 


Sekcja kobiet w świeżo zakończonym sezonie po raz drugi w historii swojego istnienia zdołała zakwalifkować się do finału Pucharu Polski. W Lublinie trójkolorowe niestety przegrały z GKS-em Katowice 0:3, niemniej już sam udział w meczu o złoto to sukces. Oczywiście - niedosyt pozostaje, aczkolwiek wierzymy, że nasze panie w końcu zawieszą na swoich szyjach upragnione złoto. - Całościowo uważam, że jest to duże osiagnięcie. Sekcja kobiet ma dopiero cztery lata, a już dwa razy zagraliśmy w finale Pucharu Polski. Niektóre kluby marzą o czymś takim - powiedział trener Piotr Jagieła.

Cztery lata i już dwa finały Pucharu Polski? Brzmi świetnie. Wierzymy, że w tym przypadku porzekadło "do trzech razy sztuka" się sprawdzi i przy kolejnej sposobności będziemy mieli okazję świętować wielki i złoty sukces!


Śląsk Wrocław U17 - mistrzostwo Polski 


Zawodnicy pod przewodnictwem Sebastiana Mordala i Pawła Dziakowicza udowodnili, że warto wierzyć w zwycięstwo do samego końca. Pierwszy finałowy mecz z Legią Warszawa przy Oporowskiej nie ułożył się do końca po myśli trójkolorowych, którzy ostatecznie przegrali 2:3, ale już w reważnu na wyjeździe rozegrali fantastyczne spotkanie, wygrali 4:2 i wywalczyli sobie tytuł mistrzów Polski. - Serdeczne gratulacje dla trenera Sebastiana Mordala i trenera Pawła Dziakowicza, stworzyli świetny duet trenerów. Gratulacje również dla sztabu szkoleniowego, wszystkich zawodników i pracowników akademii, którzy na co dzień pracują, aby ten sukces nastąpił - powiedział dyrektor Akademii WKS-u, Janusz Góra.

Oczywiście wyniki w tym wieku nie są najważniejsze, natomiast w tej drużynie widać ogromny potencjał i mocno wierzymy, że duża część tej ekipy w przyszłośći będzie stanowić o sile wrocławskiego klubu. 


Śląsk Wrocław U15 - mistrzostwo Polski 


Skoro drużyna U17 wygrała tytuł mistrza Polski, to młodsi koledzy z U15 nie chcieli być gorsi! Podopieczni trenera Krzysztofa Franczaka również mierzyli się z warszawską Legią. Przegrywali już 0:2, ale ani przez moment nie pomyśleli o złożeniu broni i najpierw doprowadzili do dogrywki, gdzie również odrobili straty i po pełnych dramaturgii rzutach karny zostali najlepszą drużyną kraju w swojej kategorii wiekowej. - Patrząc na historię, to chyba faktycznie najlepszy rok w Akademii Śląska. Mistrzostwo Polski U17, mistrzostwo Polski U15 - jesteśmy z tego dumni. Cieszymy się z tego, to efekty dobrej pracy szkoleniowców, gratuluję trenerowi Krzysztofowi Franczakowi i jego sztabowi, ale jeszcze raz powiem - dla nas najważniejszy jest rozwój chłopaków. Patrzymy na to, chcemy im stworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju - podkreślił dyrektor Akademii Śląska, Janusz Góra.
_________________________

Warto też wspomnieć, że drużyna U19 wywalczyła awans do Centralnej Ligi Juniorów, rezerwy Śląska do samego końca walczyły o awans do II ligi, ale ostatecznie zajął drugie miejsce, a zespół kobiet zakończył sezon na siódmej lokacie. Za nami świetny sezon, ale mocno wierzymy i pracujemy na to, aby kolejny był jeszcze lepszy.
Autor: Marek Wadas, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław