Wydarzenia

Nadmorskie wyzwanie | 2. Liga

2021-05-16 08:00:00
Rozgrywki grupy zachodniej drugiej ligi kobiet wchodzą w decydującą fazę. Przed piłkarkami Śląska II Wrocław przedostatni wyjazd w tym sezonie - podopieczne Moniki Koziarskiej zmierzą się na wyjeździe z Akademią Piłkarską Kotwica Kołobrzeg. Początek starcia w niedzielę (16 maja) o godzinie 12.
Patrząc przez pryzmat ligowego zestawienia, to wrocławianki będą faworytem niedzielnego starcia. Piłkarki WKS-u zajmują siódme miejsce w tabeli, podczas gdy kołobrzeżanki są na dziewiątym miejscu z sześcioma punktami na koncie mniej.
 
W osiemnastu dotychczasowych spotkaniach AP Kotwica zgromadziła 17 "oczek" (cztery zwycięstwa, pięć remisów i dziewięć   porażek), a jej bilans bramkowy wynosi 24:44. 24 strzelone gole to jeden z najsłabszych wyników w lidze, gorsze ofensywy mają tylko zespoły znajdujące się niżej w tabeli - GSS Grodzisk Wielkopolski i LUKS Ziemia Lubińska (odpowiednio 23 i 11 bramek).
 
Trzeba jednak mieć na uwadze pierwszy mecz tych zespołów, z jesieni, kiedy we Wrocławiu Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg wygrała ze Śląskiem II 2:1. Teraz podopieczne Moniki Koziarskiej będą chciały wziąć rewanż za tamto spotkanie i przywieźć znad morza trzy ligowe punkty.

Początek spotkania w niedzielę (16 maja) o godzinie 12.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Paweł Prochowski

Zobacz również