Wydarzenia

Plan przygotowań piłkarek Śląska do rundy wiosennej

2021-12-30 10:00:00
Dziewięć tygodni ciężkiej pracy i siedem sparingów - to główne liczby przygotowań kobiecego zespołu Śląska Wrocław do rundy wiosennej. Podopieczne Piotra Jagieły na pierwszym treningu po świąteczno-noworocznych urlopach spotkają się 3 stycznia.

Pierwszy tydzień pracy nie będzie tak intensywny, jak pozostałe, bowiem na początku okresu przygotowawczego zawodniczki tradycyjnie przejdą badania wydolnościowe, ale z każdym kolejnym tygodniem obciążenia będą wzrastać. Wszystko po to, by być przygotowanym na wymagającą rundę wiosenną i grę na dwóch frontach, bo przecież oprócz rozgrywek ligowych wrocławianki będą takze rywalizować w Pucharze Polski Kobiet. 

- 3 stycznia wracamy do zajęć, mamy cztery dni treningów, potem trzy dni wolnego i zaczynamy pracę na pełnych obrotach - tłumaczy szkoleniowec WKS-u, Piotr Jagieła.

Oprócz samych treningów wrocławianki rozegrają siedem meczów kontrolnych, a także odbędą kilkudniowe zgrupowanie w Jeleniej Górze. Śląsk zagra m.in. z wyżej notowanymi rywalami z Polski - Czarnymi Sosnowiec i SMS-em Łódź - a także zagranicznymi zespołami - Red Bullem Lipsk i Spartą Praga.

- Postawiliśmy na to, by grać sparingi z mocniejszymi rywalkami i dzięki temu podnosić swoje umiejętności. Mierząc się z lepszymi zawodniczkami możemy wykrzesać więcej i po prostu więcej się nauczyć. Może wyniki nie zawsze będą korzystne, ale nie o to chodzi w sparingach. Możemy przegrać wszystkie spotkania sparingowe, by potem być niepokonanym w meczach o stawkę - podkreśla szkoleniowiec WKS-u.

Pierwsze spotkanie sparingowe Śląska odbędzie się już 14 stycznia. Z kolei pierwsze granie o punkty zaplanowane jest na weekend 5-6 marca. W obu przypadkach rywalem wrocławianek będzie UKS SMS Łódź.

Plan sparingów Śląska Wrocław:
14 stycznia - UKS SMS Łódź (wyjazd)
22 stycznia - GKS Katowice (Kłokoczyce)
29 stycznia - Red Bull Lipsk (wyjazd)
5 lutego - Czarni Sosnowiec (Kłokoczyce)
12 lutego - Sparta Praga (Jelenia Góra)
19 lutego - ROW Rybnik (wyjazd)
26 lutego - przeciwnik do ustalenia
5-6 marca - początek Ekstraligi - UKS SMS Łódź (Kłokoczyce)

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Paweł Prochowski

Zobacz również