Wydarzenia

Śląsk z awansem do kobiecej CLJ U15!

2021-11-23 08:00:00
Piłkarki Śląska Wrocław pokonały AP FemGol Lubin 8:0 w rewanżowym starciu barażowym o prawo udziału w Centralnej Lidze Juniorek U15. W pierwszym meczu padł taki sam rezultat, zatem podopieczne Patrycji Falborskiej wywalczył promocję o CLJ.
Pierwsze fragmenty meczu były dość wyrównane, choć zaliczka z pierwszego starcia dawała wrocławiankom pewien komfort. Trenerka zespołu, Patrycja Falborska, uczulała swoje zawodniczki, aby te nie zlekceważyły rywalek, a na boisku po prostu zrobiły swoje.

Po pierwszej połowie Śląsk prowadził 2:0, a po zmianie stron wrocławianki dołożyły kolejne trafienia. Najwięcej bramek na swoim koncie zapisała Ita Stępińska, która trzykrotnie pokonywała bramkarkę z Lubina, dwa gole dołożyła Natalia Witkowska, a po jednym trafieniu Pola Solarska, Oliwia Bębeniec i Katarzyna Musiałowska. A gdyby w końcówce była ciut lepsza skuteczność, to najpewniej wrocławianki zakończyłyby mecz z dwucyfrową zdobyczą.

W pierwszym meczu również było 8:0, zatem po ostatnim gwizdku zapanowała radość - Śląsk awansował do CLJ U15. - To był nasz cel, nasze marzenie, dlatego bardzo się cieszymy z tego sukcesu - mówi Patrycja Falborska. - Teraz jest moment na radość, ale nie spoczywamy na laurach i nadal pracujemy, by wiosną podejmować kolejne wyzwania, już w CLJ - dodaje.

Akademia Piłkarska FemGol Lubin - Śląsk Wrocław 0:8 (0:2)
Bramki: Ita Stępińska (trzy), Natalia Witkowska (dwie), Pola Solarska, Oliwia Bębeniec, Katarzyna Musiałowska.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Paweł Prochowski

Zobacz również