Wydarzenia

Aleksandra Dudziak: Noga nie zadrżała | Piłka kobiet

2022-05-12 20:00:00
Śląsk Wrocław pokonał TME UKS SMS Łódź 1:0 w półfinale Pucharu Polski Kobiet. Decydującego gola - strzałem z rzutu karnego w 90. minucie gry - zdobyła Aleksandra Dudziak. - Jak podchodziłam do karnego, wiedziałam, że strzelę gola - mówi obrończyni WKS-u.
Aleksandra Dudziak: Przed wykonaniem rzutu karnego może było troszeczkę nerwów, ale noga nie zadrżała. Jak już podchodziłam do tego karnego, to byłam pewna, że trafię. Na treningach często ćwiczę wykonywanie "jedenastek", stąd ta pewność i spokój.

Co do samego spotkania - przygotowywałyśmy się na to, że ten mecz będzie ciężki, że SMS może przeważać, ale miałyśmy swój plan na to spotkanie. Dobrze się broniłyśmy, byłyśmy dobrze zorganizowane w defensywie i to my ostatecznie strzeliłyśmy o jednego gola więcej. Patrząc na całe spotkanie można powiedzieć, że szczęście sprzyja lepszym, z tym stwierdzeniem zgodzę się w stu procentach (śmiech).

Oczywiście na finał jedziemy tylko z jednym celem - chcemy wygrać. Pokazałyśmy w starciu z SMS-em Łódź, ale także w poprzednich spotkaniach, że możemy wygrywać z wyżej notowanymi rywalami, więc nieważne czy zagramy z Czarnymi Sosnowiec czy rywalizowałybyśmy z Medykiem Konin czy Górnikiem Łęczna - zawsze chcemy pokazać się z dobrej strony i grać o pełną pulę.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również