Wydarzenia

Aleksandra Żurek na dłużej w Śląsku | Piłka Kobiet

2023-07-20 19:00:00
Aleksandra Żurek nadal będzie występować w barwach Śląska Wrocław. Obrończyni związała się z klubem nowym rocznym kontraktem.
Aleksandra Żurek w Śląsku Wrocław występuje od początku powstania sekcji piłki nożnej kobiet, choć w poprzednim sezonie musiała długo pauzować ze względu na odniesioną kontuzję. W minionych rozgrywkach wystąpiła w jedenastu spotkaniach.- Ola Żurek to uniwersalna zawodniczka, która może występować zarówno na prawym wahadle, jak i boku obrony w ustawieniu z trzema lub czterema obrończyniami. Poprzedni sezon był dla niej trudny, ponieważ długo leczyła kontuzję stawu skokowego, której nabawiła się na początku sezonu. Teraz jednak po kontuzji nie ma już śladu, a od początku okresu przygotowawczego Ola tryska energią i optymizmem. Bardzo się cieszę, że dalej będziemy mogli korzyść z jej energii i umiejętności - mówi szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.

- Ola jest ważną postacią w naszym zespole i bardzo się cieszymy, że dalej gra z nami. To utalentowana piłkarka o dużym potencjale, co zresztą niejednokrotnie pokazywała na boisku. Myślę, że doszła już do pełni formy i w najbliższych rozgrywkach znów pokaże pełnię swoich możliwości, zarówno w grze defensywnej, jak i ofensywnej - zaznacza koordynator sekcji piłki kobiet w Śląsku, Maciej Bączyk.Tych atutów w ofensywie Aleksandrze Żurek nie brakuje, bo przypomnijmy, że w sezonie 2021/2022 aż pięciokrotnie wpisywała się na listę strzelczyń w meczach WKS-u.

- Zostałam we Wrocławiu, bo wierzę w ten projekt i w całą drużynę. Jeszcze nie pokazałyśmy pełni naszych możliwości i czuję, że ten sezon może być właśnie tym "przełomowym". Może nie będziemy faworytkami, ale dzięki ciężkiej pracy zbudujemy coś dobrego - mówi Aleksandra Żurek.Kontrakt zawodniczki będzie obowiązywał przez najbliższe dwanaście miesięcy. Warto przypomnieć, że Aleksandra Żurek nadal będzie łączyła obowiązki zawodniczki i trenerki, bowiem wciąż będzie opiekować się dziewczęcym zespołem do lat 11.

Gramy dalej, Żuri! Życzymy kolejnych udanych występów w zielono-biało-czerwonych barwach!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również