Wydarzenia

Białoszewska: Nie można być zachłannym | Piłka Kobiet

2022-09-17 20:00:00
Śląsk Wrocław pokonał Pogoń Tczew 5:0 w meczu 5. kolejki Ekstraligi Kobiet. Dwie bramki dla WKS-u zdobyła Katarzyna Białoszewska. - Dla nas spotkanie na plus, bo powpadały bramki, głowa jest "luźniejsza" i teraz trzeba skupić się na kolejnym meczu - powiedziała napastniczka po sobotnim starciu.
Katarzyna Białoszewska: Na pewno ten mecz zapiszemy na plus. Nie można być zachłannym i nie da się wykorzystać wszystkich sytuacji. Ważne, że wpadły te dwie moje bramki, Natka Sitarz dołożyła kolejne dwie, do tego Dudu po karnym - nic, tylko się cieszyć. Oczywiście, gol Natki najładniejszy, bramka meczu, nie wchodzę w dyskusję (śmiech). Kapitalnie przyłożyła, chapeau bas.

Takie wygrane są oczywiście budujące, ale zawsze wychodzimy z założenia, że nie możemy lekceważyć żadnego rywala, zwłaszcza beniaminków. To naprawdę dobre zespoły, moim zdaniem Pogoń Tczew jest dobrą i poukładaną drużyną. Fajnie, że udało się wysoko wygrać, ale to nie oznacza, że Pogoń to "worek do bicia". Pogoń może jeszcze namieszać w lidze, podobnie jak Radom, życzę im powodzenia. A dla nas spotkanie na plus, bo powpadały bramki, głowa jest "luźniejsza" i teraz trzeba skupić się na kolejnym meczu.

Starcie z SMS-em Łódź będzie bardzo ciężkie, nie będzie łatwo o zdobywanie goli, a wynik pewnie będzie na styku. To drużyna, która jeszcze nie straciła bramki, będzie dużo do wybiegania i choć teraz się cieszymy ze zwycięstwa, to powoli już skupiamy się na tym spotkaniu.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również