Wydarzenia

Derbowe wyzwanie juniorek | Piłka Kobiet

2022-10-30 09:30:00
W niedzielę juniorki Śląska Wrocław rozegrają kolejne spotkanie w grupie południowej Centralnej Ligi Juniorek. Będzie to starcie zespołów z dwóch końców ligowej tabeli, jednak rządzące się swoimi prawami, czyli derby. Początek meczu WKS-u ze Ślęzą Wrocław w niedzielę - 30 października - o godzinie 18:00 na stadionie na Kłokoczycach.
Wrocławianki w tym sezonie są niemal bezbłędne. Po sześciu kolejkach mają na koncie piętnaście punktów za pięć zwycięstw, a w szóstej potyczce - z SWD Wodzisław Śląski - na boisku wygrały, jednak błąd proceduralny sprawił, że punkty zostały zapisane rywalkom. Po trzech spotkaniach na szczycie, czyli meczach z Górnikiem Łęczna, Rekordem Bielsko-Biała i Resovią Rzeszów, teraz przyszła pora na potyczkę z niżej notowanym rywalem. Choć na pewno nie słabszym.

Ślęza Wrocław jest stałym uczestnikiem kobiecych rozgrywek juniorskich na szczeblu centralnym, choć w tym sezonie gra trochę w kratkę. W pięciu potyczkach zdobyła zaledwie trzy punkty, za zwycięstwo z ostatnią w tabeli Wisłą Wizards Kraków.

Patrząc przez pryzmat pozycji w tabeli, Śląsk jest faworytem tego starcia (a wygrana pozwoli mu wrócić na fotel lidera grupy południowej CLJ U17), jednak jak powszechnie wiadomo - "derby rządzą się swoimi prawami". Ślęza jest na ósmym miejscu w dziesięciozespołowej tabeli, jednak absolutnie nie można jej lekceważyć. Liczymy zatem na ciekawe widowisko, okraszone wieloma bramkami.

Początek meczu Ślęzy ze Śląskiem w niedzielę (30 października) o godzinie 18:00 na stadionie Centrum Piłkarskiego Ślęzy Wrocław na Kłokoczycach.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również