Wydarzenia

Dominika Szkwarek z profesjonalnym kontraktem | Piłka Kobiet

2022-09-16 14:00:00
Dominika Szkwarek podpisała pierwszy profesjonalny kontrakt ze Śląskiem. Młoda obrończyni związała się z klubem dwuletnią umową.
16-letnia piłkarka jest podporą zespołu z Centralnej Ligi Juniorek, i miała okazję już zadebiutować w zespole Śląska w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu. Łącznie w zielono-biało-czerwonych barwach zagrała pięciokrotnie, w tym raz w wyjściowym składzie (wygrany 4:2 mecz ze Sportisem Bydgoszcz).

- Chcemy budować skład na młodych, perspektywicznych zawodniczkach, które dzięki ciężkiej pracy w niedalekiej przyszłości wejdą na ekstraligowy poziom. Dominika wpisuje się w ten trend i cieszę się, że nadal będzie piłkarką WKS-u - przyznaje dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska, Krzysztof Paluszek.

- Dominika była włączona do kadry pierwszego zespołu już pod koniec poprzedniego sezonu, była też z nami na finale pucharu Polski. To zawodniczka występująca na pozycji półprawej albo centralnej środkowej obrończyni i dobrze wywiązywała się z zadań defensywnych - zaznacza trener Piotr Jagieła.

Zawodniczka niedawno zadebiutowała w kadrze U17, a zaprezentowała się na tyle dobrze, że otrzymała kolejne powołanie, na turniej eliminacyjny młodzieżowych mistrzostw Europy.- Cieszę się z podpisania kontraktu z klubem. Chciałabym dalej realizować jak najwięcej swoich celów, które postawiłam sobie na początku sezonu, a pomóc mi w tym może regularna gra w zespole U17. A dzięki dobrej grze w lidze chciałabym regularnie otrzymywać powołania do reprezentacji Polski. Teraz z kadrą U17 lecimy do Hiszpanii, mam nadzieję, że dostanę szansę występu i dobrze się zaprezentuję - mówi Domnika Szkwarek.  

- Dominika Szkwarek w najbliższej przyszłości może być ważną postacią ekstraligowego zespołu Śląska. Bez wątpienia drzemie w niej duży potencjał, co pokazywała już w poprzednim sezonie. Jeśli nadal będzie ciężko pracować i zdobywać doświadczenie, wkrótce wejdzie na stały, ekstraligowy poziom - podkreśla koordynator piłki kobiecej w Akademii Śląska, Maciej Bączyk.

Kontrakt będzie obowiązywał do końca sezonu 2023/2024. Zawodniczka nadal będzie grać w Ekstralidze z numerem 35 na koszulce.

Gramy dalej, Dominika! Życzymy kolejnych udanych występów w barwach WKS-u!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również