Wydarzenia

Drugi termin testów sprawnościowych do SMS-u Junior i Śląska

2023-05-11 20:00:00
29 maja odbędzie się druga tura testów sprawnościowych do klasy piłkarskiej w SMS-ie Junior Wrocław. To ostatnia szansa na dołączenie do dołączenie do szkoły i spełnianie sportowych marzeń w Śląsku Wrocław.
Łączenie pasji sportowej - która może przerodzić się w profesjonalną karierę - z edukacją to nie lada wyzwanie dla młodych sportowców. W Szkole Mistrzostwa Sportowego Junior we Wrocławiu nie tylko udaje się pogodzić te dwa aspekty, ale dzięki wykwalifikowanej kadrze trenerskiej, adeptki i adepci różnych dyscyplin mogą podnosić swoje umiejętności sportowe.

"Dowodów" w piłce nożnej kobiet na to nie brakuje, bo przecież absolwentkami SMS-u Junior są m.in. reprezentantki Polski - Dominika Grabowska, Małgorzata Grec czy reprezentująca barwy niemieckiego Bayeru Leverkusen Sylwia Matysik. SMS Junior ukończyło także wiele piłkarek kobiecego Śląska Wrocław, m.in. Joanna Wróblewska czy Aleksandra Dudziak, które są wyróżniającymi się postaciami nie tylko WKS-u, ale i całych rozgrywek.Sekcja piłki nożnej kobiet w Śląsku Wrocław istnieje od 2020 roku. Niemal trzy lata temu zapadła decyzja o połączeniu sił z AZS-em Wrocław i przejęciem drużyn Akademiczek. Warto zaznaczyć, że WKS jako jeden z nielicznych klubów posiada drużyny w Orlen Ekstralidze (najwyższy poziom seniorski), a także w Centralnej Lidze Juniorek U17 i U15 (od nowego sezonu U18 oraz U16). Młode piłkarki nie tylko odnoszą sukcesy w swoich kategoriach wiekowych, ale powoli także są wprowadzane do pierwszego zespołu. Teraz wszystkie chętne dziewczyny mogą stać się częścią rodziny Śląska Wrocław.

Co należy zrobić, by dołączyć do SMS-u Junior i Śląska Wrocław? Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza (link - bit.ly/SMSJuniorSlask), a następnie przejście testów sportowych. Druga tura testów sprawnościowych odbędzie się 29 maja na boisku na Kłokoczycach.Warto podkreślić, że by wziąć w nich udział należy dokonać rejestracji (link - bit.ly/SMSJuniorSlask). Należy również pamiętać o dokumentach - zgodzie na udział dziecka w testach sprawności fizycznej oraz kopii aktualnej na dzień testów karty zdrowia sportowca potwierdzonej przez rodzica za zgodność z oryginałem lub zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do uczestnictwa w testach sprawności fizycznej.

Testy dla kandydatek do klas IV - VIII Szkoły Podstawowej oraz I klasy Liceum Ogólnokształcącego odbędą się 29 maja 2023 o godzinie 10:00.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również