Wydarzenia

Finał akcji "Dziewczyny! Grajcie z nami!" | Piłka Kobiet

2022-12-20 20:00:00
W poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 63 im. Anny Jasińskiej przy ulicy Menniczej we Wrocławiu odbył się finał projektu "Dziewczyny! Grajcie z nami!". Tym razem oprócz tradycyjnego treningu i turnieju piłki nożnej dziewcząt, organizatorzy wręczyli uczestniczkom pamiątkowe medale i dyplomy.
W ramach programu "Dziewczyny! Grajcie z Nami!" - edycja 2022 w sześciu wrocławskich szkołach przez ponad trzy miesiące odbywały się bezpłatne treningi piłkarskie dla dziewczyn. Uczestniczki mogły aktywnie spędzić wolny czas, a przy okazji poznać tajniki treningu piłkarskiego, bowiem zajęcia prowadziły trenerki z Akademii Śląska Wrocław - Monika Koziarska-Gomola, Julia Maskiewicz, Kamila Czudecka, Aleksandra Żurek i Jagoda Stokowiec. Bezpłatne treningi odbywały się w dwóch grupach wiekowych: klasy IV-VI oraz VII-VIII.- Nasz projekt nie był nastawiony na wynik sportowy, ale na dobrą zabawę i pokazanie dziewczynom piłkę nożną od innej strony. Frekwencję w trakcie tegorocznego programu możemy uznać za dobrą, nie brakowało piłkarskich emocji i już teraz zapraszamy wszystkie uczestniczki na przyszłoroczną edycję i przede wszystkim - na treningi do zespołów kobiecych Akademii Śląska Wrocław - mówi Maciej Bączyk, koordynator sekcji piłki kobiecej w Śląsku Wrocław.Zajęcia odbywały się w SP 30 przy Zaporoskiej, SP 4 przy Powstańców Śląskich, SP 23 im. Stefana Grota Roweckiego przy Przystankowej, SP 43 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kaczmarka przy Grochowej, SP 9 im. Wincentego Pola przy Nyskiej i wspomnianej już SP 63 przy Menniczej. Podczas finału projektu młode zawodniczki otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy, a także nagrody rzeczowe sygnowane logotypem Wrocławia.

FOTO: Finał "Dziewczyny! Grajcie z nami!"
- Cieszę się, że piłka nożna znalazła swoje fanki we Wrocławiu. Ambicją Fundacji Śląska Wrocław jest stałe poszerzanie oferty sportowej dla dzieci i młodzieży. Wierzymy, że dzięki takim i podobnym programom w niedalekiej przyszłości namówimy kolejne dziewczyny do spróbowania swoich sił w tej pięknej dyscyplinie sportu. Dziękuję Akademii Śląska Wrocław, dyrekcjom szkół i Gminie Wrocław za wspólną organizację zajęć tylko dla dziewczyn. Stworzyliśmy przestrzeń do trenowania, rozmów i przede wszystkim - dobrej zabawy - podkreśla Patrycja Wojciechowska, menadżer ds. projektów dotacyjnych Fundacji Śląska Wrocław.Projekt "Dziewczyny! Grajcie z nami!" był realizowany przez Fundację Śląska Wrocław. Partnerem sportowym projektu była Akademia Śląska Wrocław, a finansowanie zapewniła Gmina Wrocław.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt i... do zobaczenia wkrótce!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również