Wydarzenia

Gabriela Lewicka na dłużej w Śląsku | Piłka Kobiet

2023-07-28 20:00:00
Gabriela Lewicka zostaje w Śląsku Wrocław. Pomocniczka podpisała z klubem nową umowę.
Gabi Lewicka jest wciąż młodą zawodniczką - i świeżo upieczoną mistrzynią Polski do lat 17 - jednak ma już całkiem sporo doświadczeń w seniorskiej piłce. W pierwszym zespole rozegrała 25 spotkań (20 w Ekstralidze i 5 w Pucharze Polski), w których strzeliła cztery bramki.- Cieszymy się, że Gabi będzie kontynuowała grę w naszym klubie. To skromna osoba, która bardzo kocha to, co robi. Gabi ciągle się rozwija, z tego powodu szukamy dla niej rozwiązań, które jeszcze lepiej mogą wykorzystać jej potencjał. Stąd próba zmiany na pozycję nr 8 - ocenia szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.

Do tej pory Gabriela Lewicka występowała na pozycji skrzydłowej, zdarzało jej się również grać na "wahadle". Warto zaznaczyć, że piłkarka to również etatowa reprezentantka Polski, która rywalizowała niedawno z kadrą na mistrzostwach Europy U17.- Gabi jest piłkarką o dużym potencjale, który już zaczyna pokazywać w seniorskiej piłce. Teraz nabiera doświadczeń i wierzę, że jeśli nadal swój talent będzie popierać ciężką pracą, to wkrótce może stać się jedną z wyróżniających się zawodniczek w całej lidze. Cieszę się, że nadal będzie reprezentować barwy naszego klubu - mówi koordynator sekcji piłki nożnej kobiet w Śląsku, Maciej Bączyk.

- Moja motywacja cały czas jest na tym samym poziomie. Po prostu robię swoje i dążę do wyznaczonych celów. Nie chcę ich wyszczególniać, po prostu chciałabym wejść na swój najwyższy poziom - mówi Gabriela Lewicka. - Na pewno między piłką seniorską a juniorską są różnice? Myślę, że taka największą, najbardziej odczuwalną, jest fizyczność. W Ekstralidze zawodniczki są znacznie silniejsze - dodaje.Gramy dalej, Gabi! Życzymy samych udanych występów w barwach Śląska i kolejnych bramek!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również