Wydarzenia

Gabriela Lewicka na dłużej w Śląsku | Piłka Kobiet

2024-04-16 13:00:00
Jedna z wyróżniających się młodych zawodniczek - Gabriela Lewicka - związała się nową umową ze Śląskiem Wrocław. Pomocniczka we Wrocławiu będzie grać do końca sezonu 2025/2026.
Gabriela Lewicka w Śląsku Wrocław zadebiutowała wiosną sezonu 2021/2022. Z biegiem czasu - mimo młodego wieku, w grudniu skończyła 17 lat - stała się ważną kartą w talii trenera Piotra Jagieły, jednocześnie łącząc występy w zespole seniorskim z grą w drużynie juniorek.

- Cieszę się, że Gabi zostaje z nami na dłużej. Niejednokrotnie pokazywała, że świetnie radzi sobie jako środkowa pomocniczka. Jest dobrze wyszkolona technicznie i potrafi zagrać niekonwencjonalne podanie prostopadłe - komplementuje piłkarkę trener WKS-u, Piotr Jagieła.Lewicka jest aktualną mistrzynią Polski do lat 17, a w seniorskim zespole ma całkiem spore doświadczenie, bo zagrała już w 44 spotkaniach (36 ligowych i 8 pucharowych). W tym sezonie wystąpiła we wszystkich ekstraligowych meczach WKS-u.

- Nasz skład chcemy opierać na młodych, perspektywicznych zawodniczkach i Gabriela wpisuje się w tę filozofię. Regularnie otrzymuje powołania do kadry narodowej, ma już doświadczenie w Ekstralidze, jest piłkarką techniczną i ciągle się rozwija. Cieszę się, że dalej będzie grać z nami - zaznacza dyrektor sportowy WKS-u, David Balda.Dla zawodniczki to kolejny kontrakt z klubem, najnowszy będzie obowiązywał do końca sezonu 2025/2026.

- Bardzo się cieszę, że zostaję w Śląsku na kolejne lata. Nowy kontrakt motywuje mnie do dalszej pracy i walki o najwyższe cele razem z drużyną. Chciałabym "złapać" jak najlepszą formę, żeby dać zespołowi jeszcze więcej - mówi Gabriela Lewicka.- Naszymi głównymi celami są obecnie finał Pucharu Polski oraz jak najwyższe miejsce w lidze. Wierzę, że uda nam się to osiągnąć. Mam również wiele indywidualnych celów, ale na razie skupiam się na tym, co tu jest teraz. To, nad czym obecnie pracuję, przyniesie efekty w kolejnym sezonie - dodaje piłkarka WKS-u

Gramy dalej, Gabi! Życzymy kolejnych udanych występów w zielono-biało-czerwonych barwach!

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również