Wydarzenia

Historia meczów Śląska z AP Orlenem | Piłka Kobiet

2022-08-20 09:00:00
W sobotę piłkarki Śląska Wrocław zagrają kolejny mecz ligowy, a ich rywalem będzie AP Orlen Gdańsk. Jak wyglądała rywalizacja tych drużyn w przeszłości?
Historia spotkań kobiecego Śląska Wrocław z zespołem z Gdańska nie jest bardzo długa, wszak WKS na ekstraligowym szczeblu rozgrywa dopiero trzeci sezon. Sobotni mecz będzie piątym starciem WKS-u z AP Orlen Gdańsk. A będąc precyzyjnym - z Orlenem będzie to pierwsze spotkanie, bo wcześniej najbliższy rywal WKS-u występował pod nazwą AP Lotos. Trzy z czterech spotkań padały łupem wrocławianek, w trzech meczach wygrywały przyjezdne. I chyba żaden kibic Śląska nie miałby nic przeciwko, gdyby ten trend został podtrzymany i w najbliższym meczu.

Co ciekawe, we wszystkich meczach WKS-u z zespołem z Gdańska bramkę strzelała Joanna Wróblewska. Jedna z liderek wrocławskiego zespołu nie przedłuży swojej znakomitej serii, ponieważ teraz z AP Orlenem nie zagra. Pomoczniczka nadal przechodzi rehabilitację po niedawnej kontuzji i choć trenuje już indywidualnie, to jeszcze jest za wcześnie na udział w meczach.

W sezonie 2020/2021 podopieczne Piotra Jagieły dwukrotnie pokonały drużynę z Gdańska - na wyjeździe skromnie, 1:0, po bramce Joanny Wróblewskiej, a przed własną publicznością w nieco "szalonym" meczu, w którym sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, zwyciężyły 4:2. W poprzednich rozgrywkach wrocławianki znów przywiozły znad morza pełną pulę, a tym razem wygrały 2:1 po golach Karoliny Iwaśko i - oczywiście - Joanny Wróblewskiej. Nieco gorzej było już w rewanżu, bo AP Lotos wywiózł z Kłokoczyc trzy punkty, choć to Śląsk pierwszy strzelił gola i prowadził do przerwy.

Mecze Śląsk vs AP Orlen (Lotos) Gdańsk

4 spotkania
3 wygrane Śląska
0 remisów
1 wygrana AP Orlen (Lotos)

Bramki 8:5 dla Śląska.

Lista spotkań:
(18.11.20) AP Lotos - Śląsk 0:1 (Wróblewska)
(22.05.21) Śląsk - AP Lotos 4:2 (Wróblewska 2, Dudziak, Martyna Buś - Kowalczyk, Hagan)
(02.10.21) AP Lotos - Śląsk 1:2 (Szewczuk - Iwaśko, Wróblewska)
(01.05.22) Śląsk - AP Lotos 1:2 (Wróblewska - Słowińska, Okoniewska)
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również