Wydarzenia

Inauguracja z beniaminkiem | Piłka Kobiet

2023-08-19 07:00:00
W sobotę - 19 sierpnia - piłkarki Śląska Wrocław rozpoczną nowy sezon Orlen Ekstraligi. Ich pierwszym rywalem będzie beniaminek - Stomilanki Olsztyn. Początek spotkania o godzinie 12:00 na Kłokoczycach.
Stomilanki Olsztyn to nowy zespół w Orlen Ekstralidze kobiet, który w elicie chciałby zostać na dłużej. Beniaminkowie nie mają łatwego życia, zatem w Olsztynie postanowiono wzmocnić skład zagranicznymi zawodniczkami. Do drużyny dołączyły m.in. Maleah Milner, Patricia Lamanna, Marta Vidal czy Maria Fernanda Munoz Contreras. Po stronie strat należy jednak zanotować odejście Esther Sunday, czyli jednej z najlepszych piłkarek Stomilanek i królowej strzelców Orlen I ligi poprzedniego sezonu. Nigeryjka dołączyła do... innego beniaminka, Rekordu Bielsko-Biała.

Kadra Śląska także mocno się zmieniła. W miejsce doświadczonych piłkarek do zespołu dołączyły młodzieżowe mistrzynie Polski, które wkrótce mogą stanowić o sile wrocławskiego zespołu.  

- Nasza kadra bardzo się zmieniła, bo odeszło kilka zawodniczek, które grały w poprzednim sezonie w pełnym wymiarze czasowym. Katarzyna Białoszewska dołączyła do Sportingu Huelva, ponadto Małgorzata Korda, Karolina Ostrowska i Natalia Kulig - to cztery zawodniczki, które w zasadzie na przestrzeni sezonu grały od deski do deski. Włączyliśmy do kadry kolejne mistrzynie Polski do lat 17, dziewczyny o bardzo dużym potencjale, których umiejętności będą rosnąć z treningu na trening, ale jeszcze trochę pracy przed nimi, zwłaszcza w aspektach taktycznych i motorycznych, bo piłka seniorska różni się od juniorskiej. Jeśli jednak będą się uczyć i ciężko pracować, jak robiły do tej pory, to na przestrzeni kilku miesięcy będą solidnym wzmocnieniem - podkreśla szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.

Obie drużyny rozegrały pięć sparingów w tym okresie przygotowawczym. Wrocławianki wygrały z Banikiem Ostrava (6:0), Slovanem Liberec (3:2) i Lechem Poznań (4:0) oraz przegrały z SMS-em Łódź (2:5) i Rekordem Bielsko-Biała (0:2). Olsztynianki natomiast najpierw przegrały z Pogonią Szczecin (0:4) i SMS Łódź (2:3), a następnie pokonały Marcus Gdynia (3:0), Sportis Bydgoszcz (4:0) i Ząbkovię Ząbki (10:0).

Kto okaże się lepszy w meczu ligowym? Czy Śląsk dopisze do swojego dorobku trzy punkty, a może to Stomilanki rozpoczną granie w Orlen Ekstralidze od wygranej? Początek spotkania w sobotę, 19 sierpnia, o godzinie 12:00 na Kłokoczycach. Bezpośrednia transmisja na żywo dostępna będzie na kanale Śląska Wrocław na YouTube.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również