Wydarzenia

Julia Maskiewicz zawodniczką Śląska | Ekstraliga

2022-06-06 14:00:00
21-letnia piłkarka z dużym ligowym doświadczeniem, Julia Maskiewicz, została nową piłkarką Śląska Wrocław.
Julia Maskiewicz to zawodniczka w przeszłości grająca już we Wrocławiu, w AZS-ie, a ostatnio reprezentowała barwy Medyka Konin. Śmiało można o niej powiedzieć, że była podstawową zawodniczką swojego zespołu, a w zakończonych niedawno rozgrywkach strzeliła trzy bramki - jedną z nich w meczu przeciwko Śląskowi. Mimo młodego wieku ma już na swoim koncie ponad sto (!) występów w Ekstralidze Kobiet.

- To zawodniczka, jakiej szukaliśmy. Idealnie pasująca do naszego stylu gry. Doświadczona i ograna na najwyższym poziomie i do tego pochodząca z naszego regionu. Bardzo się cieszę, że zdecydowała się podpisać kontrakt ze Śląskiem, gdzie będzie mogła rozwijać swoje umiejętności. Znamy jej możliwości i wiemy, że ma ogromny potencjał. Bardzo liczymy, że pomoże zespołowi w walce o jak najlepsze miejsce w Ekstralidze - podkreśla szef skautingu Akademii Śląska Wrocław, Maciej Bączyk.- Jesteśmy zadowoleni, że kolejna zawodniczka, która była na naszej liście wzmocnień, podpisala kontrakt ze Śląskiem. Julia jest bardzo dobrą piłkarką i mamy nadzieję, że gra we Wrocławiu pomoże jej w powrocie do pełnej dyzpozycji po kontuzji, a zespołowi zapewni spokój i doświadczenie w grze defensywnej. Warto wspomnieć, że dla Julii jest to powrót do Wrocławia - podkreśla dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska, Krzysztof Paluszek.

Julia Maskiewicz w przeszłości reprezentowała barwy AZS-u Wrocław i nie ukrywa zadowolenia z powrotu na Dolny Śląsk. - Cieszę się, że jestem w domu, choć jest to już nowy klub. Wydaje mi się, że przyjście do Wrocławia, do Śląska, to najlepszy wybór, jakiego mogłam dokonać. Cieszę się, że znowu będę mogła grać we Wrocławiu i teraz na boisku będę chciała pokazać się z jak najlepszej strony - zaznacza zawodniczka.- Julia pochodzi z Dolnego Śląska, wcześniej grała w AZS-ie, a to dla nas ważne, by Śląsk był kojarzony z zawodniczkami z regionu. Julia to bardzo inteligentna zawodniczka, gra bardzo agresywnie, co pasuje do naszej filozofii i jest bardzo groźna w stałych fragmentach gry. Może grać w układzie w trójce obrończyń, ale ma też zadatki na wahadłową, w okresie przygotowawczym będzie występować właśnie na tych pozycjach - mówi szkoleniowiec Śląska, Piotr Jagieła.

Kontrakt Julii Maskiewicz ze Śląskiem będzie obowiązywał do końca sezonu 2023/2024. Piłkarka będzie w WKS-ie grała z numerem 4 na koszulce.Witamy ponownie we Wrocławiu, Julia! Życzymy udanych występów w zielono-biało-czerwonych barwach!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również