Wydarzenia

Juniorki na piątkę! | Piłka Kobiet

2022-09-11 23:00:00
Juniorki Śląska Wrocław kontynuują znakomitą serię. Podopieczne Patrycji Falborskiej odniosły trzecie zwycięstwo w lidze, tym razem pokonując na wyjeździe SWD Wodzisław Śląski 5:0. Dwie bramki strzeliła Oliwia Związek, a po jednym trafieniu dołożyły Gabriela Lewicka, Nadia Sobel i Kinga Klimczak.

W pierwszej połowie bramki nie padły, choć okazji nie brakowało. Miejscowe mądrze się broniły, a wrocławianki nie potrafiły znaleźć sposobu na wodzisławską defensywę. Strzelanie zaczęło się za to po przerwie.

Pierwszego gola w meczu zdobyła Gabriela Lewicka, która uderzając z powietrza wykończyła dośrodkowanie z lewej strony. Niedługo potem dwa gole w odstępie kilkudziesięciu sekund strzeliła Oliwia Związek, choć można odnieść wrażenie, że przy pierwszym z nich wrocławiankom pomogła... bramkarka rywalek, która złapała piłkę tuż przed linią, ale wpadła z nią do bramki.

Od tego momentu mecz stał się jednostronny, a Śląsk zdobył jeszcze dwie bramki - na listę strzelczyń wpisały się Nadia Sobel i Kinga Klimczak. Podopieczne Patrycji Falborskiej odniosły trzecie zwycięstwo w sezonie i nadal nie straciły w Centralnej Lidze Juniorek U17 jeszcze bramki.

- Ogólnie mecz oceniam pozytywnie. Dziewczyny grały dojrzale, widać było po nich, że są pewne swoich umiejętności i że są odważne w działaniu. W pierwszej połowie zabrakło skuteczności i cierpliwości w budowaniu gry, natomiast po przerwie nasza gra w tym aspekcie wyglądała zupełnie inaczej. Dzięki temu strzeliliśmy pięć bramek - komentuje trenerka WKS-u, Patrycja Falborska. - Mnie jako trenera cieszy fakt, że nasza gra z meczu na mecz wygląda coraz lepiej, a to tylko pokazuje, że wykonujemy dobra prace i idziemy w odpowiednim kierunku - dodaje.

SWD Wodzisław Śląski - Śląsk Wrocław 0:5 (0:0)

Bramki:
0:1 Gabriela Lewicka 49'
0:2 Oliwia Związek 62'
0:3 Oliwia Związek 64'
0:4 Nadia Sobel 70'
0:5 Kinga Klimczak 90'

Śląsk: Wieczerzak - Rożnowicz (65' Watral), Szkwarek, Kozina (46' Musiałowska), Lewicka (80' Galewska), Klimczak, Ostrowska (72' Ostopinka), Związek (65' Rozwadowska), Flis (46' Cwynar), Witkowska, Sobel (80' Chraścina).

Autor: Paweł Prochowski

Zobacz również