Wydarzenia

Juniorki po kolejne zwycięstwo | Piłka Kobiet

2022-08-27 08:30:00
Młode zawodniczki Śląska Wrocław znakomicie rozpoczęły sezon w CLJ U17, wygrywając ze Sportową Czwórką Radom 8:0. Teraz będą chciały pójść za ciosem w kolejnym meczu. W 2. kolejce zagrają z KSP Kielce, a mecz ten odbędzie się w sobotę (27 sierpnia) o godzinie 16 na boisku na Kłokoczycach.
Wrocławianki na inaugurację zdominowały rywalki i zasłużenie odniosły wysokie zwycięstwo. Cztery bramki w tamtym spotkaniu strzeliła Nadia Sobel. 

- Mimo znacznej i widocznej przewagi, drużyna była zaangażowana, zdeterminowana i starała się być zdyscyplinowana taktycznie do ostatniej minuty meczu. Udana inauguracja za nami i myśle, że to dobry początek, który da nam bodziec do dalszej, sumiennej, wspólnej pracy - mówi trenerka Śląska, Patrycja Falborska.

Co ciekawe, wysokie zwycięstwo nie dało Śląskowi pozycji lidera w grupie południowej Centralnej Ligi Juniorek U17. Równie wysoko ze Ślęzą Wrocław wygrał bowiem Górnik Łęczna, a jeszcze lepszy wynik uzyskał SWD Wodzisław Śląsk, który pokonał Wisłę Wizards Kraków aż 13:2! Najbliższy rywal WKS-u - KSP Kielce - w inauguracyjnej kolejce punktów nie zdobył punktów. Kielczanki przegrały z Trójką Staszkówka Jelna 0:2, choć nie były zespołem zdecydowanie gorszym.

Patrząc przez pryzmat ligowej tabeli, to Śląsk będzie faworytem sobotniego starcia. Czy Śląsk odniesie kolejne pewne zwycięstwo? A może to KSP wywalczy pierwsze punkty w sezonie? Początek spotkania w sobotę (27 sierpnia) o godzinie 16 na stadionie Centrum Piłkarskiego Ślęzy Wrocław na Kłokoczycach.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również