Wydarzenia

Juniorki przygotowują się do wiosny | Piłka Kobiet

2023-02-10 19:30:00
Juniorki U17 Śląska Wrocław mają przed sobą niezwykle intensywną rundę wiosenną. Na krajowym podwórku będą walczyć o czołowe miejsce w Centralnej Lidze Juniorek, a ponadto w kwietniu czeka je amerykańskie tournée. Wrocławianki przygotowują się w pocie czoła, a podczas intensywnego okresu przygotowawczego nie brakuje meczów sparingowych.
Za podopiecznymi Patrycji Falborskiej już trzy spotkania sparingowe, wszystkie wygrane. Wrocławianki najpierw pokonały Wartę Poznań 4:2, następnie na wyjeździe wygrały z Czarnymi II Sosnowiec 8:2, a przed tygodniem zwyciężyły 3:2 w starciu z Diamentami Warszawa. Teraz - w sobotę, 11 lutego, o godzinie 19:00 na Kłokoczycach - zagrają z Ząbkovią Ząbki.- Ten okres przygotowawczy trochę różni się od poprzedniego. Przystąpiłyśmy do niego jako lider i faworyt rozgrywek CLJ U17. Mamy poczucie, że to była dobra runda w naszym wykonaniu, ale jak to zawsze się dzieje w naszej drużynie - apetyt rośnię w miarę jedzenia. Chcemy poprawić grę w wielu aspektach i wejść z pokorą na jeszcze wyższy poziom. To właśnie nas motywuje do ciężkiej i sumiennej pracy, dlatego też od samego początku przygotowań działamy na pełnych obrotach - komentuje trenerka WKS-u, Patrycja Falborska.

Śląsk przewodzi w tabeli swojej grupy Centralnej Ligi Juniorek z 27 punktami zdobytymi w dziesięciu spotkaniach. Wrocławianki mogą pochwalić się najlepszym wynikiem zarówno w ofensywie, jak i defensywie (bilans bramek 57:7). Wiosną chcą radzić sobie równie dobrze, a występy w lidze (inauguracja w drugi weekend marca) będą musiały pogodzić z kwietniowym występem w prestiżowym turnieju Dallas Texans International Girls Cup.- Przyszła runda będzie dla nas dużym wyzwaniem - zauważa Patrycja Falborska. - Między spotkaniami mamy jeszcze wyjazd na mocno obsadzony turniej w USA. To będzie dobry moment by zmierzyć się z najlepszymi drużynami z całego świata w naszej kategorii wiekowej i pokazać, że jesteśmy sinym zespołem, który może mierzyć bardzo wysoko - podkreśla.

- Bardzo cieszy mnie to, że cały zespół jest mocno nastawiony na rozwój, nie tylko pod względem piłkarskim, ale i mentalnym. Bycie faworytem wiąże się z dodatkową presją i oczekiwaniami, ale ja wiem, że najbliższy czas nas do tego przygotuje. Teraz skupiamy się na tym co "tu i teraz" - to jest najważniejsze. Docenianie małych rzeczy prowadzi do osiągania tych wielkich - mówi trenerka Śląska U17.Młode piłkarki Śląska mają przed sobą jeszcze kilka gier kontrolnych, zanim wystartują rozgrywki ligowe. A w kwestii "tu i teraz" - w sobotę rozegrają wspomniany sparing z rówieśniczkami z Ząbkovii Ząbki, następnie czeka je kilkudniowy obóz przygotowawczy w Kleszczowie, podczas którego zagrają z Medykiem Konin U17.

Pierwszy mecz rundy wiosennej wrocławianki rozegrają w Radomiu, gdzie zmierzą się ze Sportową Czwórką. Spotkanie to odbędzie się w weekend 11-12 marca, a w jesienią Śląsk z radomiankami wygrał 8:0.
Autor: Paweł Prochowski

Zobacz również