Wydarzenia

Juniorki Śląska powalczą o medale | Piłka Kobiet

2023-06-01 15:00:00
Młode piłkarki Śląska Wrocław w niedzielę (4 czerwca, godz. 12:00) rozpoczną walkę o medale w Centralnej Lidze Juniorek U17. Przed nimi półfinałowy dwumecz ze Sportisem Bydgoszcz - pierwsze starcie na wyjeździe, a rewanż we Wrocławiu w sobotę, 10 czerwca (początek spotkania o godzinie 15:00).
Podopieczne Patrycji Falborskiej w niedzielę rozegrały ostatni mecz fazy grupowej, pokonując Trójkę Staszkówka Jelna aż 6:1. Dwa gole w tym spotkaniu zanotowała Nadia Sobel, a po jednym trafieniu dołożyły Katarzyna Musiałowska, Amelia Kozina, Krystyna Flis i Magdalena Półrolniczak. Wrocławianki zajęły pierwsze miejsce w grupie wygrywając czternaście z szesnastu spotkań i mogą pochwalić się najlepszym atakiem (76 goli, czyli niemal pięć bramek na spotkanie!) i najszczelniejszą defensywą (zaledwie dwanaście goli straconych).

- Zwycięstwo w grupie południowej Centralnej Ligi Juniorek jest dużym sukcesem, a nie zapominajmy, że do rozgrywek przystępowaliśmy jako beniaminek. Oczywiście dziewczyny już teraz odniosły duży sukces, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc trzymamy kciuki za występ w półfinałach - mówi koordynator sekcji piłki nożnej kobiet w Śląsku Wrocław, Maciej Bączyk.Teraz WKS zmierzy się ze Sportisem Bydgoszcz, drugim zespołem w grupie północnej CLJ U17. Tam walka o miejsce w półfinałach była niezwykle wyrównana i trwała do ostatniej kolejki, a bydgoszczanki ostatecznie awansowały z bilansem 12 zwycięstw, 2 remisów i 4 porażek. I choć ich dorobek punktowy jest mniejszy niż Śląska, to absolutnie nie można tego zespołu lekceważyć. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę w Bydgoszczy, a niespełna tydzień później - w sobotę, 10 czerwca, o godzinie 15:00 - na stadionie na wrocławskich Kłokoczycach zaplanowany jest rewanż.

- To już teraz jest duży sukces, wielkie gratulacje dla tego zespołu. Cieszymy się, kiedy drużyny z naszej Akademii rozwijają się i odnoszą sukcesy na arenie krajowej. Warto zaznaczyć, że duża grupa zawodniczek z tego zespołu miała już okazję zadebiutować w rozgrywkach seniorskich, a kilka piłkarek jest "etatowymi" reprezentantkami Polski w swojej kategorii wiekowej. To również duży powód do dumy - zaznacza Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska.- Patrząc na to, że jako beniaminek zapewniłyśmy sobie już brązowy medal mistrzostw Polski to oczywiście uważam, że jest to bardzo duży sukces. Ale jak to w życiu bywa, szczególnie w tym sportowym, apetyt rośnie w miarę jedzenia. My pragniemy zagrać w finale i zostać mistrzyniami Polski do lat 17. To będzie dla nas satysfakcjonujący sukces, a przede wszystkim spełnienie wspólnych marzeń - zapowiada trenerka WKS-u, Patrycja Falborska.

Pierwsze spotkanie Śląska ze Sportisem w niedzielę (4 czerwca) w Bydgoszczy. Rewanż odbędzie się na boisku Centrum Piłkarskiego Ślęzy Wrocław na Kłokoczycach w sobotę, 10 czerwca, o godzinie 15:00. Już teraz serdecznie zapraszamy!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również