Wydarzenia

Juniorki zaczynają sezon | Piłka Kobiet

2022-08-20 22:00:00
21 sierpnia 2022 roku - to data, która zapisze się w historii sekcji piłki kobiet w Śląsku Wrocław. Właśnie tego dnia w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek U17 zadebiutuje zespół WKS-u, prowadzony przez Patrycję Falborską.
Wrocławianki, by znaleźć się w CLJ U17 potrzebowały dwóch podejść. Przed rokiem w decydującym starciu uległy Rekordowi Bielsko-Biała - a będąc precyzyjnym - nie uległy, a odpadły przez zasadę premiowania bramek zdobytych na wyjeździe. Teraz było bardzo ciężko z GKS-em Katowice, ale udało wyeliminować przeciwnika po rzutach karnych, a w finale barażów Śląsk pokonał w dwumeczu Rolnika Biedrzychowice aż... 24:0!

To już jednak historia. Nowy sezon to nowe wyzwania. Wrocławianki solidnie przepracowały okres przygotowawczy i mogą z umiarkowanym optymizmem spoglądać w przyszłość. Podczas jednego ze sparingów pokonały niedawno koronowane mistrzynie Polski U17 - UKS SMS Łódź - aż 5:0!

- Okres przygotowawczy to zawsze czas na jeszcze więcej wyrzeczeń, poświęceń, ciężkich treningów i wartościowych sparingów. Nasz właśnie taki był. Do zespołu dołączyło siedem nowych zawodniczek, które z pewnością podniosły jakość naszego grania, ale też i samego funkcjonowania. Kadra U17 liczy już ponad 25 zawodniczek, co sprawia, że rywalizacja o miejsce jest naprawdę zacięta. Mnie, jako trenera, cieszy to, że mimo tego dziewczyny wspierają się, udzielają cennych wskazówek i spędzają wspólnie czas. To właśnie świadczy o jakości dobrej drużyny. Tylko takie drużyny są w stanie walczyć o medal - przyznaje Patrycja Falborska.Śląsk będzie beniaminkiem CLJ U17, ale ma ambitne cele. Albo nawet bardzo ambitne. - Nasz cel to medal. Jak to mówią, apetyt rośnie w miarę jedzenia - my swoją siłę doskonale pokazałyśmy w barażach, w lidze zamierzamy wejść na jeszcze wyższy poziom. Jestem dumna z dziewczyn i z ich pracy w okresie przygotowawczym. Dzięki temu, dzięki ich zaangażowaniu z wielkim optymizmem patrzę w przyszłość - podkreśla trenerka Falborska.

Liderkami zespołu U17 mogą być zawodniczki, na których opiera się siła ofensywna, czyli Magdalena Półrolniczak i Nadia Sobel. Nie można zapominać, że drużynę juniorek będą wspomagać piłkarki włączone do kadry pierwszego zespołu, czyli Gabriela Lewicka, Jagoda Ostrowka czy Dominika Szkwarek.

Pierwszym przeciwnikiem WKS-u będzie Sportowa Czwórka Radom. W poprzednim sezonie radomianki w osiemnastu spotkaniach odniosły cztery zwycięstwa i czterokrotnie remisowały, a także poniosły dziesięć porażek.

- Nastawienie przed startem rozgrywek mamy bardzo pozytywne, wszystkie oczekujemy już tego debiutu i emocji jakich dostarcza nam gra na takim poziomie. Mogę z pełna odpowiedzialnością powiedzieć, że te dziewczyny, nas, stać na naprawdę wiele i mierzymy wysoko. Z uśmiechem na twarzy wspinamy się ku gorze, realizując małe cele, które wspólnie sobie postawiłyśmy - podkreśla Patrycja Falborska.

Trzymamy zatem kciuki za nasze juniorki i za pierwszy mecz. Spotkanie ze Sportową Czwórką Radom odbędzie się w niedzielę - 21 sierpnia - o godzinie 15:30 na stadionie Centrum Piłkarskiego Ślęzy Wrocław na Kłokoczycach.
Autor: Paweł Prochowski

Zobacz również