Wydarzenia

Kamila Czudecka: Ważny test na początek | Piłka Kobiet

2022-08-12 09:50:00
W sobotę - 13 sierpnia - piłkarki Śląska Wrocław zainaugurują ligowe zmagania. Pierwszym rywalem WKS-u będzie Górnik Łęczna. - Na starcie ligi mamy więc poważny sprawdzian, ale mogę powiedzieć, że czujemy się gotowe do tego meczu - mówi zawodniczka Śląska, Kamila Czudecka.
Kamila Czudecka: Okres przygotowawczy przepracowałyśmy naprawdę dobrze. Bywały trudniejsze momenty, ale tylko ciężko trenując jesteśmy w stanie wejść na wyższy poziom piłkarski i zrobić krok do przodu. Miałyśmy trudne sparingi z wymagającymi rywalami, jakimi były m.in. zespoły z Lipska czy z Pragi i liczę, że to zaprocentuje teraz w lidze. To rywale z górnej półki, podobnie zresztą jak nasi pozostali sparingpartnerzy, ale generalnie wyniki schodzą na dalszy plan. Realizowałyśmy założenia, które miałyśmy wykonywać i to, o czym rozmawiałyśmy na treningach. Bez wątpienia był to dobry czas.

Nowe zawodniczki dobrze się wkomponowały w zespół, zarówno na boisku, jak i poza nim. Dobrze się dogadujemy, złapałyśmy wspólny język, a w sparingach były bramki i asysty (śmiech). Wiadomo, że z tygodnia na tydzień i z treningu na trening będzie jeszcze lepiej, ale już teraz dziewczyny zostały wdrożone, znają naszą taktykę i to, jak chcemy grać. Rozumieją to i myślę, że możemy tylko czekać na efekty naszej wspólnej pracy.

Górnik Łęczna to drużyna, która co roku jest stawiana w roli faworyta do gry o medale. Na starcie ligi mamy więc poważny sprawdzian, ale mogę powiedzieć, że czujemy się gotowe do tego meczu. Przygotowywałyśmy się już jakiś czas, a poza tym to nasz mecz domowy, więc dobrze byłoby odpowiednio rozpocząć granie na swoim terenie. Chcemy pokazać, na co nas stać i pokazać, że chcemy walczyć o najwyższe cele.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Kamila Czudecka

Zobacz również