Wydarzenia

Karolina Iwaśko: Stać nas na więcej niż 9. miejsce | Ekstraliga

2022-05-17 12:00:00
Śląsk Wrocław w ostatnim ligowym meczu pokonał Olimpię Szczecin 1:0 po bramce Karoliny Iwaśko. Napastniczka skomentowała niedzielne spotkanie i opowiedziała o przygotowaniach do najważniejszego meczu sezonu, czyli finału Pucharu Polski.
Karolina Iwaśko: Olimpia Szczecin walczy o utrzymanie, te mecze są dla nich kluczowe i wiedziałyśmy, że będą chciały wywieźć z Wrocławia punkty i na nas "siądą". Zresztą z Olimpią nigdy nie grało się łatwo, to taki "niewygodny" dla nas rywal. Było dużo gry bezpośredniej, dużo walki i pojedynków jeden na jeden. Było trochę trudności, ale ważne, że wygrałyśmy.

Chcemy, żeby te dwa mecze - z Olimpią Szczecin i Sportisem Bydgoszcz - odpowiednio nas przygotowały do finału. Już sam awans jest dla nas spełnieniem piłkarskich marzeń, ale chcemy w Puławach wygrać.

Nasze miejsce w tabeli przed meczem z Olimpią, czyli dziewiąte, nie jest wymarzoną lokatą. Stać nas na dużo więcej i nie powinnyśmy być na takim miejscu. Mam nadzieję, że te dwa mecze nad przygotują do finału Pucharu Polski, ale też dadzą nam punkty do ligowej tabeli.

Bezpośrednio po meczu z Olimpią był czas na chwilę wytchnienia, ale nadal ciężko pracujemy, by przygotować się do kolejnych spotkań.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również