Wydarzenia

Katarzyna Białoszewska piłkarką Ślaska | Ekstraliga

2022-05-30 11:30:00
Czołowa zawodniczka Ekstraligi - Katarzyna Białoszewska - została zawodniczką Śląska Wrocław.
27-latka w poprzednim sezonie grała w Tarnovii Tarnów, w barwach której strzeliła dwanaście bramek. Dwie z nich - w ostatnim meczu sezonu - właśnie Śląskowi. Dwanaście zdobytych goli pozwoliło jej uplasować na czwartym miejscu wśród napastniczek Ekstraligi. Więcej trafień na swoim koncie miały tylko Macleans Chinonyerem, Dominika Kopińska (po 20) oraz Martyna Wiankowska (15).

- Mając na uwadze potrzebę wzmocnienia siły ofensywnej naszego zespołu, od początku naszym celem transferowym numer jeden była właśnie Katarzyna Białoszewska. Bardzo zależało nam na podpisaniu z nią kontraktu. Rozmowy były bardzo konkretne i szybko udało nam się dojść do porozumienia. Kasia jest zawodniczką bardzo dobrze wyszkoloną technicznie i dobrze wpisze się nasz styl gry. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Katarzynie spodobał się projekt Śląsk Wrocław i postanowiła do nas dołączyć, a podpisanie kontraktu przyniesie korzyść obu stronom - przyznaje szef skautingu Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, Maciej Bączyk.- Kasia Białoszewska to świetna napastniczka, dała nam się we znaki w naszym pierwszym meczu z Tarnovią, a także w niedawnym rewanżu. Ma dobre warunki fizyczne, jest bardzo szybka, ma też dobry strzał. Jestem przekonany, że będzie to trafiony transfer, ponieważ brakuje nam zawodniczki o takich parametrach w formacji ataku. Byliśmy bardzo zdeterminowani w pozyskaniu Kasi, tutaj czapki z głów dla naszego szefa skautingu Macieja Bączyka. Uważam, że nasz styl gry może spowodować dalszy rozwój Kasi, ma potencjał na grę w reprezentacji Polski - ocenia szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.

O potencjale na poziom reprezentacyjny mówi także Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska Wrocław. - Cieszymy się z podpisania kontraktu z Katarzyną i jesteśmy przekonani, że przejście do Śląska pomoże jej jeszcze bardziej rozwinąć się piłkarsko. Uważam, że ma ogromny potencjał i gra we Wrocławiu pozwoli jej na wejście na wyższy poziom, nawet reprezentacyjny. Obserwowaliśmy Katarzynę od dłuższego czasu i jest to zawodniczka, idealnie wpisująca się w nasz pomysł gry. Wierzę, że jej dołączenie do zespołu pozwoli nam na grę o wyższe cele - zaznacza.- Co mnie przekonało do wybrania oferty Śląska? Zobaczyłam, jak to wszystko wygląda od środka, to fajnie rozwijający się klub, myślę, że w niedalekiej przyszłości będzie mógł zawalczyć o medale. Chciałabym wziąć w tym udział - mówi Katarzyna Białoszewska.

Nowa zawodniczka Śląska związała się z klubem dwuletnią umową. Na boisku będzie występowała z numerem 44.Witamy we Wrocławiu, Kasia! Życzymy wielu bramek w barwach WKS-u!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również