Wydarzenia

Katarzyna Białoszewska ponownie w Śląsku!

2023-12-20 18:00:00
Hit transferowy w Śląsku Wrocław! Katarzyna Białoszewska wraca do wrocławskiego zespołu i ponownie wzmocni formację ofensywną WKS-u. Kontrakt z piłkarką został zawarty do końca sezonu 2024/2025.
Białoszewska grała już w Śląsku Wrocław w poprzednim sezonie. Wówczas wystąpiła we wszystkich 26 meczach Śląska (22 w Orlen Ekstralidze i 4 w Orlen Pucharze Polski) i strzeliła w nich piętnaście bramek. Następnie na zasadach transferu definitywnego przeniosła się do trzynastego klubu hiszpańskiej Liga F - Sportingu Huelva. Tam po rozegraniu jednej rundy rozwiązała kontrakt i ponownie będzie występować w zielono-biało-czerwonych barwach.

- Zakontraktowanie Katarzyny Białoszewskiej to kolejny sygnał, że stawiamy na piłkę kobiet w Śląsku Wrocław. Wierzę, że Kasia będzie naszym wzmocnieniem i będziemy jeszcze silniejsi na boisku - mówi prezes WKS-u, Patryk Załęczny.- W Śląsku po prostu czułam się dobrze, dlatego wybór dla mnie był prosty. Rozmawialiśmy już przed wyjazdem do Hiszpanii, że gdyby było coś nie tak, to zawsze mam możliwość powrotu, dlatego cieszę się, że znów tu jestem. Chciałabym też podziękować mojemu agentowi, Dawidowi Płaczkiewiczowi oraz Maciejowi Bączykowi ze Śląska - mówi Katarzyna Białoszewska.

Zawodniczka nieźle weszła w sezon w Hiszpanii, strzelając bramki w sparingach, jednak później straciła miejsce w składzie, a na domiar złego walczyła z drobnymi urazami. - Śledziłam mecze Śląska, jak i całą ligę na bieżąco. Cel dla mnie jest prosty - wrócić do pełni zdrowia i na boisko. Co do miejsca w tabeli, fajnie byłoby znaleźć się na podium, co na pewno nie będzie łatwe, ale każdy wie, jaka jest piłka nożna dlatego będziemy walczyć o najwyższe cele - dodaje napastniczka.

- W minionej rundzie w niektórych meczach brakowało nam skuteczności i wykończenia akcji w ofensywie. Jestem przekonany, że Kasia Białoszewska będzie idealnym wzmocnieniem i uzupełnieniem naszego składu, a wiosną będziemy groźni dla każdego. Chcemy rozwijać piłkę kobiet i cieszymy się, że taka zawodniczka dołącza do klubu - zaznacza dyrektor sportowy WKS-u, David Balda.Kontrakt Katarzyny Białoszewskiej będzie obowiązywał do końca sezonu 2024/2025. Napastniczka w Śląsku będzie występować z numerem 44. Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej wrocławianki zajmują ósme miejsce w tabeli z zaledwie trzema punktami straty do czwartej lokaty, a także wywalczyły awans do 1/8 finału Orlen Pucharu Polski. Treningi drużynowe podopieczne trenera Jagieły wznowią 8 stycznia. Wcześniej odbędą testy motoryczne.

Witamy ponownie we Wrocławiu, Biała! Życzymy kolejnych udanych meczów i bramek w zielono-biało-czerwonych barwach!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również