Wydarzenia

Kinga Klimczak z profesjonalnym kontraktem | Piłka Kobiet

2023-07-28 14:00:00
Jedna z wyróżniających się zawodniczek zespołu U17 - Kinga Klimczak - związała się ze Śląskiem Wrocław profesjonalnym kontraktem.
Pomocniczka do Wrocławia trafiła przed sezonem 2022/2023 z Beniaminka Krosno i miała wzmocnić zespół do lat 15, a docelowo zbierać doświadczenie w ekipie juniorek starszych. Szybko jednak wywalczyła sobie miejsce w drużynie U17 i na tym nie poprzestała, bo w rundzie wiosennej zadebiutowała w Orlen Ekstralidze.

- Kinga Klimczak robi bardzo duże postępy, miała niezłe wejście w seniorską piłkę i jeśli nadal będzie tak ciężko pracować, to wierzę, że szybko stanie się podstawową piłkarką naszego zespołu. Cieszę się, że nadal będzie reprezentować nasze barwy - mówi koordynator sekcji piłki kobiet w Śląsku, Maciej Bączyk.- Kontrakt to dla mnie kolejny krok naprzód i na pewno zachęca mnie do dalszej sumiennej i ciężkiej pracy. Cieszę się, że moje zaangażowanie i praca na boisku zostały docenione. Kontrakt pozwala mi też patrzeć szerzej i daje motywacje do osiągania kolejnych celów - przyznaje sama zawodniczka.

Kinga w seniorskim zespole rozegrała już siedem spotkań, a w swoim drugim występie - przeciwko HydroTruckowi Radom - strzeliła premierowego gola na najwyższym poziomie rozgrywkowym.- Kinga to jedna z bardziej utalentowanych zawodniczek w kraju z rocznika 2008, nie przypominam sobie, żeby w poprzednim sezonie w ekstralidze grała zawodnczka w jej wieku, a do tego zdobywała również bramki. Cieszymy się, że po włączeniu Kingi do kadry pierwszego zespołu zdecydowała się na podpisanie kontraktu z naszym klubem - zaznacza szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.

- Teraz przede wszystkim chcę skupić się na możliwości rozwoju przy bardziej doświadczonych zawodniczkach, co będzie przekładało się na wyższy poziom mojej gry. Będę dążyła do tego, by dostawać jak najwięcej minut, a z czasem wypracować sobie miejsce w wyjściowej jedenastce. Różnica między grą w Ekstralidze, a w CLJ U17 jest spora. Na pewno gra w seniorskiej piłce jest  szybsza i bardziej fizyczna, co czyni ją bardziej wymagającą. Mecze w ekstralidze dają mi również możliwość grania z najlepszymi zawodniczkami z całej Polski, co pozwala mi dążyć do bycia lepszą wersją siebie - dodaje Kinga Klimczak.Kontrakt został zawarty do końca sezonu 2024/2025.

Gramy dalej, Kinga! Życzymy kolejnych udanych występów w zielono-biało-czerwonych barwach.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również