Wydarzenia

Kolejne zwycięstwo z Czeszkami | Piłka Kobiet

2023-07-22 21:00:00
Kolejny sparing - kolejne zwycięstwo. Piłkarki Śląska Wrocław wygrały w drugim meczu kontrolnym w tym okresie przygotowawczym ze Slovanem Liberec 3:2. Dwa gole dla WKS-u strzeliła Klaudia Adamek, a jedno trafienie dołożyła Dominika Szkwarek.
W składzie wrocławianek znów nie zabrakło młodych zawodniczek - tym razem od pierwszej minuty szansę gry otrzymały Katarzyna Watral, Kinga Klimczak, Gabriela Lewicka i Krystyna Flis. Śląsk świetnie zaczął mecz ze Slovanem, bo już w drugiej minucie objął prowadzenie. Kamila Czudecka zagrała do Klaudii Adamek, a ta sprytnie przelobowała wychodzącą z bramki golkiperkę Slovana.

Po dwudziestu minutach było już 2:0 i znów w głównej roli wystąpił duet Czudecka-Adamek. Tym razem napastniczka uderzyła mocno, po ziemi, w długi róg bramki Slovana. W końcówce pierwszej połowy do głosu zaczęły dochodzić gospodynie sobotniego starcia, które w krótkim odstępie czasu zdobyły dwie bramki.

W drugiej połowie Śląsk wrócił na prowadzenie, kiedy przytomnie w polu karnym zachowała się Dominika Szwarek i ubiegła bramkarkę Slovana. Jednocześnie był to pierwszy gol zawodniczki w seniorskim zespole WKS-u.

Wrocławianki znów wygrały z czeskim rywalem (w środę pokonały 6:0 Banika Ostrawa), a za tydzień - w sobotę, 29 lipca - zmierzą się z SMS-em Łódź. Początek tego starcia zaplanowany jest na godzinę 12:00.

Slovan Liberec - Śląsk Wrocław 2:3 (2:2)
Bramki dla Śląska: Klaudia Adamek - dwie, Dominika Szkwarek.

Śląsk: Skiba - Watral, Dudziak, Maskiewicz, Klimczak, Marcelina Buś, Lewicka, Czudecka, Flis, Iwaśko, Adamek. Grały także: Wieczerzak, Wróblewska, Musiałowska, Szkwarek, Martyna Buś, Żurek, Witkowska.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również