Wydarzenia

Kontuzja Joanny Wróblewskiej

2022-05-14 17:00:00
Bardzo pechowo środowe spotkanie półfinału Pucharu Polski Kobiet zakończyło się dla jednej z liderek Śląska Wrocław, Joanny Wróblewskiej. Zawodniczka odniosła kontuzję, przez którą jest zmuszona przedwcześnie zakończyć sezon.
Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w pierwszej połowie spotkania TME UKS SMS Łódź - Śląsk Wrocław. Wróblewska po starciu z rywalką upadła na murawę i choć po kilku chwilach wróciła do gry (i nawet niewiele jej zabrakło do zdobycia gola!), to jeszcze przed przed przerwą musiała opuścić boisko. W drugiej połowie dopingowała koleżanki z ławki rezerwowych.

- Mam nadzieję, że to nie będzie nic poważnego. Czuję dyskomfort w prawej łydce, ale mam nadzieję, że to się szybko zagoi i będę mogła zagrać w niedzielę - mówiła Wróblewska bezpośrednio po meczu.

Niestety, dokładne badania potwierdziły poważniejszy uraz - złamaną kość strzałkową z przemieszczeniem. Kontuzja ta wyklucza pomocniczkę z gry na kilka najbliższych tygodni i już teraz, przedwcześnie, kończy jej sezon.

Do końca rozgrywek Śląsk Wrocław rozegra jeszcze cztery spotkania - trzy ligowe (15 maja z Olimpią Szczecin, 21 maja ze Sportisem Bydgoszcz i 29 maja z Tarnovią Tarnów) oraz jedno pucharowe - finał z Czarnymi Sosnowiec (26 maja).

Asia, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również