Wydarzenia

Krzyżanowska: Zawsze może być lepiej | Piłka Kobiet

2023-03-31 21:00:00
W sobotę kobiecy Śląsk Wrocław zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Szczecin w zaległym spotkaniu 11. kolejki Orlen Ekstraligi. - Czego można spodziewać się w meczu w Szczecinie? Walki. Będzie ciężko, przygotowujemy się na fizyczne granie i będzie dużo walki - mówi zawodniczka WKS-u, Joanna Krzyżanowska.
Joanna Krzyżanowska: Jeśli chodzi o moją postawę na boisku, to zawsze może być lepiej, bo tak naprawdę dopiero od niedawna gram na wahadle. W kontekście ostatniego remisu z zespołem z Gdańska mam wrażenie, że miałam wyższe oczekiwania wobec siebie. Celowałyśmy w wygraną, więc ten wynik - remis 1:1 - nie jest satysfakcjonujący ale musimy uszanować ten punkt i myśleć o sobotnim starciu z Pogonią.

Granie co trzy dni jest męczące, to wszystko "wchodzi" w nogi. Staramy się dbać o regenerację, ostatnio zaraz po meczu miałyśmy regenerację, ale to jest taki krótki odstęp czasowy, że nie jesteśmy w stanie odbudować się w stu procentach. Trzeba będzie nadrabiać braki siłowe ambicją i chęcią zwycięstwa.

Czego można spodziewać się w meczu w Szczecinie? Walki. Będzie ciężko, przygotowujemy się na fizyczne granie i będzie dużo walki. Będziemy musiały pokazać charakter i zaprezentować to, co chcemy grać, realizując nasze założenia meczowe. Te założenia, ten plan na mecz jest dobry, ale musimy to jeszcze przełożyć na murawie i być pewnym siebie oraz wierzyć w to, co gramy. Wtedy odniesiemy sukces.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również